У разі припинення вогню Рада може зірвати пролонгацію воєнного стану та запустити виборчий процес - експерт

Вибори в Україні з високою вірогідністю пройдуть у наступному році. Про це в коментарі "ОстроВу" розказав політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

"Щодо виборів в Україні, ми розуміємо, що як тільки перестануть стріляти, а у нас демократична держава і у нас природна жага до виборів, в цій ситуації почнеться рух", - сказав він.

Політичний експерт високо оцінює вірогідність проведення виборів у наступному році.

"Але все залежить від термінів, усе підв'язано під перемовини. Якщо вони дійсно стартують з режимом припинення вогню, то в парламенті можуть зірвати пролонгацію наступного терміну воєнного стану", - додав Ігор Чаленко.

За його словами, в Україні зараз багато політиків, які хочуть проведення виборів.

"Виходячи з норм Виборчого кодексу, якщо не будуть прийняті зміни, про які говорять стосовно перших повоєнних виборів, у нас є норми, які запускають процес одразу. Протягом 30 днів після завершення воєнного стану всі вибори, які не відбулися, мають бути проголошені. Таким чином, спочатку повинні відбутися парламентські вибори, потім — президентські, а восени у нас чергові місцеві вибори. Це  якщо не будуть внесені зміни до законодавства", - пояснив політичний експерт.

Разом з тим, зазначив він, виходячи з того, що постійно говорять про зміни у законодавстві, всі ці терміни можуть бути іншими.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський 19 листопада виступив у Верховній Раді та заявив, що виборів до кінця війни в Україні не буде.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
03.03.2025
23:40

Суперечка в Білому домі: Україна на шляху до втрати ключового союзника?

Те, що Зеленського одразу після цього прийняв король Великобританії, також має велике символічне значення. Хоча король не має політичної влади, його роль у Співдружності є важливою. Це підкреслює розкол у саксонському світі.
Світ
03.03.2025
14:00

«Хитра комбінація, яка заздалегідь продумана». Російські ЗМІ про Україну

«Спочатку я схилявся до того, що це психічна і політична неадекватність Зеленського. Переглянувши кадри з цієї зустрічі, я побачив, що Трамп і Венс не були готові до такої розмови. Це був не їхній план. А Зеленський просто вдоволено посміхався...
Донбас
02.03.2025
14:14

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Прогулянка журналістів руїнами «звільнених» міст, які ніхто не збирається відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу
Всі статті