У Повітряних силах розповіли про особливості навчання українських пілотів на F-16

Літати на багатофункціональних американських винищувачах F-16 можна навчитись за тиждень, але набагато складніше на них воювати, адже вони не схожі на радянські. Про це речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Підготовка пілотів – це проблема, тому що західна техніка має зовсім іншу філософію пілотування. Це зовсім інші технологічні речі. Літаки МіГ-29 та F-16 – вони ровесники, це літаки четвертого покоління. Але F-16 пройшов кілька етапів глибокої модернізації", – пояснив він.

За його словами, навчатися на F-16 відправляють молодих льотчиків, бо вони краще "дружать" із сучасними технологіями.

"Тут ставка на молодих пілотів, які вміють краще спілкуватися з новітніми технологіями, з ґаджетами тощо... Сенсорні екрани – все це є у F-16. Тут треба зрозуміти, як воно працює – як дитина грає в комп'ютерну гру, вона освоює її поетапно", – пояснив речник Повітряних сил.

Він наголосив, що українські льотчики мають навчитися ефективно застосовувати всі типи озброєння F-16 по повітряних, надводних, наземних цілях, працювати у складі пари або ланки у простих або складних метеумовах. Для цього потрібна тривала практика спочатку з інструктором, потім у самостійних польотах.

"Основне – це навчитися на ньому воювати. Це головне. Літати вони будуть за тиждень. Ну тиждень-два, кому скільки", – резюмував Ігнат.

Нагадаємо, Байден підтвердив згоду на навчання українських пілотів на F-16. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті