У Повітряних силах розповіли про особливості навчання українських пілотів на F-16

Літати на багатофункціональних американських винищувачах F-16 можна навчитись за тиждень, але набагато складніше на них воювати, адже вони не схожі на радянські. Про це речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Підготовка пілотів – це проблема, тому що західна техніка має зовсім іншу філософію пілотування. Це зовсім інші технологічні речі. Літаки МіГ-29 та F-16 – вони ровесники, це літаки четвертого покоління. Але F-16 пройшов кілька етапів глибокої модернізації", – пояснив він.

За його словами, навчатися на F-16 відправляють молодих льотчиків, бо вони краще "дружать" із сучасними технологіями.

"Тут ставка на молодих пілотів, які вміють краще спілкуватися з новітніми технологіями, з ґаджетами тощо... Сенсорні екрани – все це є у F-16. Тут треба зрозуміти, як воно працює – як дитина грає в комп'ютерну гру, вона освоює її поетапно", – пояснив речник Повітряних сил.

Він наголосив, що українські льотчики мають навчитися ефективно застосовувати всі типи озброєння F-16 по повітряних, надводних, наземних цілях, працювати у складі пари або ланки у простих або складних метеумовах. Для цього потрібна тривала практика спочатку з інструктором, потім у самостійних польотах.

"Основне – це навчитися на ньому воювати. Це головне. Літати вони будуть за тиждень. Ну тиждень-два, кому скільки", – резюмував Ігнат.

Нагадаємо, Байден підтвердив згоду на навчання українських пілотів на F-16. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті