У Польщі знайшли рішення, щоб зброя та гумдопомога йшли без затримок попри блокаду кордону

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. За його словами, це дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги. Про це Дональд Туск сказав під час пресконференції, 22 лютого, повідомляє "Суспільне".

Він наголосив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гумдопомоги.

"Тому, щоб забезпечити 100% гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій", — сказав Туск і підкреслив, що "це питання найближчих годин".

Очільник польського уряду додав, що нововведення "означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною".

На цій же пресконференції Туск заявив, що задля розв'язання проблеми блокади польсько-українського кордону місцевими фермерами, урядовці Польщі та України зустрінуться у Варшаві 28 березня.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на кордоні з Польщею, запросив також Туска та Дуду

Як повідомлялося, Зеленський провів селектор по блокаді кордону з Польщею і пообіцяв "швидкі кроки". 

Також нагадаємо, що Зеленський  прокоментував ситуацію на кордоні з Польщею і заявив, що справа не в зерні, а, скоріше, в політиці.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті