У Польщі розробляють платформу,для збору свідчень воєнних злочинів РФ в Україні

У Польщі юристи та спеціалісти міжнародного кримінального права розробляють платформу, на якій збиратимуть свідчення воєнних злочинів Російської Федерації в Україні. Про це Андрій Косило, адвокат, доцент Варшавського університету, координатор проєкту Sunflowers заявив у ефірі "Еспресо".

"Метою проєкту є не розслідування злочинів, але збирання інформації, яка може бути використана як докази у майбутніх процесах перед національними судами різних країн і також у міжнародних кримінальних судах. Тобто збирання інформації", - зазначив Косило.

Адвокат додав, що з цією метою проєкт розробив спеціальну платформу, на яку кожен, хто був свідком воєнного злочину, чи іншого злочину проти людяності, може зареєструватися. Після цього, з потенційним свідком зв'яжеться волонтер, який допоможе заповнити більш докладну форму та систематизувати інформацію.

"Тобто метою є збирання інформації, яка пізніше може бути використана як докази в судових процесах", - наголошує він.

Андрій Косило також відзначив важливість забезпечення збереження конфіденційності наданої інформації, тобто ці сервери схожі до банківської системи служб безпеки.

"Ми це розробили та вже в середині серпня ця платформа почне працювати, максимум першого вересня вона буде працювати. І кожен, хто є потенційним свідком воєнних злочинів може на ній реєструватися для того, щоб цю інформацію нам передати. Сам проєкт створений юристами, спеціалістами міжнародного кримінального права. Це не тільки польські юристи, це юристи з Великої Британії, з Нідерландів та України", - додає адвокат.

Як повідомлялося, у Міноборони заявили, що РФ спеціально била по Одесі "неточними" ракетами. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті