У Польщі прокоментували опитування, за яким майже 70% громадян підтримують збиття російських ракет Альянсом у прикордонних регіонах України

Екскомандувач Сухопутних військ Польщі Вальдемар Скшипчак вважає, що Північноатлантичний альянс повинен, за узгодженням з Києвом, збивати російські ракети над територією України, які прямуватимуть у бік Польщі, і попередити про це Кремль, - пише Укрінформ.

Таку думку він висловив, коментуючи результати опитування в Польщі, за яким майже 70% поляків підтримують збиття союзницькими силами російських ракет у прикордонних регіонах України.

Як зазначив експерт, НАТО давно повинно було прийняти рішення, щоб інциденти з порушенням російськими ракетами повітряного простору Польщі не мали місця.

“Північноатлантичний альянс має виділити зону відповідальності і поінформувати росіян про те, що кожна ракета, яка летітиме у бік кордону України з Польщею, буде збита”,- заявив експерт.

Він додав, що Польща має право на захист своєї території, враховуючи досвід з трьома ракетами, які раніше залетіли на територію Польщі.

“НАТО має нас (поляків - ред.) захищати. Відтак, має бути відповідний ультиматум росіянам: ми захищатимемо себе, ніщо не влетить на територію Польщі та інших країн Альянсу. Відтак, вважайте, куди ви запускаєте ракети: все, що з’явиться поблизу, збиватиметься”, - наголосив експерт.

Скшипчак зауважив, що зона ураження російських ракет над територією України має визначатися не за областями, а враховуючи технічні можливості систем виявлення і збиття ракет.

Він зазначив, що НАТО має це узгодити з Україною, адже Київ також зацікавлений у такого роду захисті.

Як повідомлялося, Польща, Німеччина та Нідерланди створюють "військовий коридор" для переміщення військ і військової техніки.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті