У Польщі через повені вводять режим стихійного лиха

У Польщі через повені вводять режим стихійного лиха. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що прем'єр-міністр ДональТуск доручив підготувати постанову Ради міністрів про введення режиму стихійного лиха. Через ситуацію із повенями на дев’яту годину 16 вересня скликали позачергове засідання уряду.

«Стан стихійного лиха є правильним кроком для мобілізації сил, ресурсів і фінансування в рамках європейського механізму RescUE», — написав голова Національного бюро безпеки Яцек Сєвєра на платформі Х.  

У містах, що постраждали від негоди, закривають дитсадки, школи та суди. Уряд готує фінансову допомогу постраждалим, вже відомо про два летальних випадки.

Поляки, які проживають у Бельгії, сьогодні починають збирати допомогу людям, які постраждали від повені, розповів ініціатор збірки Яцек Вальдгаус.

«Відгук уже великий і буде ще більший, тому ми готуємося до великих відправок. Досвід України нам показав, що все має бути чітко посортовано та промарковано. Якщо це ліки, лікарі повинні це перевірити. Ми маємо пильно стежити, куди що надходить. Усе треба перевірити і підписати, бо допомога має бути облікована», - додав Яцек Вальдгаус.

Стан стихійного лиха є одним із надзвичайних станів. Може тривати до 30 днів. Під час цього стану нормативні акти допускають обмеження окремих цивільних прав, уточнюється у повідомленні.

Разом із тим Україна відправляє до Польщі своїх рятувальників, аби допомогти сусідам впоратись зі стихією. Прем’єр України Денис Шмигаль зазначив, що Київ готовий скерувати сотню фахівців зі спецобладнанням, нагадується у повідомленні.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті