У Польщі через повені вводять режим стихійного лиха

У Польщі через повені вводять режим стихійного лиха. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що прем'єр-міністр ДональТуск доручив підготувати постанову Ради міністрів про введення режиму стихійного лиха. Через ситуацію із повенями на дев’яту годину 16 вересня скликали позачергове засідання уряду.

«Стан стихійного лиха є правильним кроком для мобілізації сил, ресурсів і фінансування в рамках європейського механізму RescUE», — написав голова Національного бюро безпеки Яцек Сєвєра на платформі Х.  

У містах, що постраждали від негоди, закривають дитсадки, школи та суди. Уряд готує фінансову допомогу постраждалим, вже відомо про два летальних випадки.

Поляки, які проживають у Бельгії, сьогодні починають збирати допомогу людям, які постраждали від повені, розповів ініціатор збірки Яцек Вальдгаус.

«Відгук уже великий і буде ще більший, тому ми готуємося до великих відправок. Досвід України нам показав, що все має бути чітко посортовано та промарковано. Якщо це ліки, лікарі повинні це перевірити. Ми маємо пильно стежити, куди що надходить. Усе треба перевірити і підписати, бо допомога має бути облікована», - додав Яцек Вальдгаус.

Стан стихійного лиха є одним із надзвичайних станів. Може тривати до 30 днів. Під час цього стану нормативні акти допускають обмеження окремих цивільних прав, уточнюється у повідомленні.

Разом із тим Україна відправляє до Польщі своїх рятувальників, аби допомогти сусідам впоратись зі стихією. Прем’єр України Денис Шмигаль зазначив, що Київ готовий скерувати сотню фахівців зі спецобладнанням, нагадується у повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті