У НАТО виявили, що Велика Британія практично не має засобів захисту від балістичних ракет

Деякі члени Північноатлантичного Альянсу вважають недостатнім стан протиповітряної оборони Великої Британії. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Sunday Times. 

За словами джерел газети в оборонному секторі Британії, низка країн НАТО нещодавно висловили розчарування тим, що Велика Британія не робить достатнього внеску в системи оборони для захисту Європи від ракетних атак далекого радіусу дії.

Аудит оборони Британії, який ініціював уряд премʼєра Кіра Стармера, також виявив, що країна не має наземних засобів ППО для захисту критично важливої інфраструктури або населених пунктів від балістичних ракет, пише видання.

Як пише The Sunday Times, під час Холодної війни Британія готувалась до оборони від ударів ракет із ядерною боєголовкою, тому не надавала пріоритету іншим системам ППО.

"Причина того, що Британія має дуже слабку протиповітряну оборону, полягає в тому, що протягом 30 років ніхто не думав, що вона нам потрібна", – заявив The Sunday Times високопосадовець британського сектора оборони.

За словами джерела, Британія може бути атакована з "будь-якого напрямку", якщо балістична ракета буде випущена з корабля, підводного човна або літака.

"Через 15 років балістична ракета зможе уразити Британію з будь-якої точки світу. Але це дуже дорога проблема, щоб її вирішити", – додав співрозмовник газети.

Як повідомлялося, Британія буде готова воювати з російськими військами тієї ж ночі, коли РФ вторгнеться у країну НАТО на сході. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті