У НАТО попередили, що не готові до загроз з боку Росії в найближчі роки

Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс не готовий до загроз, з якими він зіткнеться з боку Росії в найближчі роки, і закликав до переходу до мислення воєнного часу з набагато більшими витратами на оборону. Про це Рютте заявив 12 грудня у своїй промові в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

Рютте сказав, що за часів холодної війни члени НАТО витрачали на оборону понад 3% ВВП, і майбутні витрати мають бути набагато вищими, ніж нинішній цільовий показник Альянсу в 2%.

"Росія готується до довгострокової конфронтації з Україною і з нами", – сказав Рютте, додавши, що її ворожі дії проти держав-союзниць тільки наростають.

"Наше стримуванн є добрим станом на зараз, а ось щодо завтра я хвилююся. Ми не готові до того, що чекає на нас через чотири-п'ять років. Небезпека прямує нам на зустріч на повній швидкості… 

Те, що відбувається в Україні, може статись і тут", – додав генеральний секретар НАТО, відзначивши, що настав час перейти до "мислення воєнного часу і прискорити оборонне виробництво і оборонні витрати".

Рютте зауважив, що Росія уже перевела свою економіку на військові рейки, й у 2025 році її оборонні витрати сягнуть 7-8% ВВП. Це рекорд з часів холодної війни.

Рютте наголосив, що негайної загрози для альянсу з 32 держав-членів нині немає. Проте він наполіг, що, незалежно від результату війни в Україні, НАТО не буде у безпеці, якщо не буде підготовленим для протидії небезпеці.

Нагадаємо, США направили до країн Європи близько 80 тисяч військових для стримування агресії РФ. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті