У наступний опалювальний сезон українська енергосистема зайде зі значно меншим запасом міцності - ДТЕК

У наступний опалювальний сезон українська енергосистема зайде зі значно меншим запасом міцності, потрібно суттєво пришвидшити темпи ремонтних робіт, аби не повернутися до відключень електроенергії. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі загальнонаціонального марафону 14 травня.

"Зараз триває ремонтна кампанія. Чотири атомні енергоблоки вже у ремонті, п’ятий виходить у ремонт. Тому у червні-липні Україна може стикнутися із дефіцитом електроенергії, який перекриватиме імпортом з країн ЄС, як це вже було у січні-лютому. Тому ніяких «віялових відключень світла» влітку не буде", - запевнив представник ДТЕК.

Натомість він прогнозує можливі проблеми із початком нового опалювального сезону, у який Україна увійде зі значно меншим обсягом наявних потужностей.

"У нас наразі пошкоджено 75% теплової генерації. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 гВт. Щодо розподільчих мереж, то знов-таки тільки у нашій компанії пошкоджено майже 12 тис.км ліній електропередач, майже 4 тис. розподільчих підстанцій потрібно підготувати до зими. Тому можливі відключення не зараз, а взимку", - попередив Сахарук.

Він підкреслив, що вже зараз потрібно значно пришвидшити ремонтні роботи і збільшити їхнє фінансування, щоб уникнути проблем у майбутньому опалювальному сезоні.

"Фінансування ремонтної кампанії - надважливе спільне для влади і компаній завдання. Я б сказав, критичне завдання. Звичайно, компанії роблять поточні ремонти, але обсяги цих робіт колосальні. А темпи напряму залежать від обсягу фінансування. Таких коштів немає у жодної компанії, не тільки у нашої. На жаль, поки що я не можу сказати, що ми будемо на 100% готові до наступного опалювального сезону, з огляду на існуючі темпи ремонтних робіт. Потрібно прискорюватися", - сказав Сахарук.

Як повідомлялося, у липні - серпні в енергосистемі може виникнути дефіцит електроенергії, через що Україна буде змушена збільшити імпорт енергоносіїв.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті