У населених пунктах Донеччини, де оголошена примусова евакуація, залишається майже 5 тис дітей

У 23 населених пунктах Донецької області, де оголошена примусова евакуація дітей разом з їхніми батьками або іншими законними представниками, наразі залишаються ще 4 935 дітей. Про це на брифінгу повідомив начальник відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитро Петлін, передає Укрінформ.

«На сьогодні у нас триває евакуація у 23 населених пунктах Краматорського та Покровського районах. І залишилось в цих 23-населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, 4 935 дітей», - сказав Петлін.

Він серед таких населених пунктів назвав у Курахівській громаді село Острівське, міста Гірник, Курахове, селище Іллінка, у Селидівській громаді міста Українськ, Мирноград, крім того, міста Покровськ, Родинське, селище Троянда, села Гнатівка, Сухий Яр, селище Пушкине, селище Жовте, місто Лиман, селище Дробишево, село Полтавка, селище Новодмитрівка та інші.

За словами Петліна, 28 серпня почалася евакуація дітей у примусовий спосіб і у місті Костянтинівка та Костянтинивській громаді.

«Місто Костянтинівка – це таке немаленьке місто, і там до сьогодні не проводилася примусова евакуація. Тому там найбільше на сьогодні залишається дітей – понад 2 тисячі», - уточнив посадовець.

Присутня на брифінгу начальниця служби у справах дітей в Донецькій області Наталія Тимофєєва на питання кореспондента Укрінформу, чи є такі батьки, які відмовляються вивозити своїх дітей і яку тоді вони несуть відповідальність, сказала: «Якщо є нерозуміння батьків та небажання евакуації, то є випадки, коли складається протокол про адміністративні правопорушення щодо неналежного виховання і неналежного утримання, залишення у небезпеці дітей».

За її словами, такі випадки відмови бувають, але «частіше за все після складання таких протоколів все ж таки сім’ї розуміють реальну небезпеку і виїжджають».

Тимофєєва підкреслила, що при евакуації у примусовий спосіб дітей разом з батьками, опікунами, або з іншими законними представниками, насамперед проводиться роз’яснювальна робота, щодо прав та обов’язків цих дорослих, а також щодо допомоги їм в розселенні.

"Загалом населення розуміє, що діти не можуть перебувати у небезпеці, і коли обов’язкова евакуація у примусовий спосіб оголошується, все-таки переважна більшість батьків виїжджають з територій, на яких ведуться активні бойові дії», - додала Тимофєєва.

Вона додала, що в тому числі оці протоколи підштовхують батьків до того, щоб вивозити своїх дітей з небезпечних територій.

Як повідомлялося, Донеччина має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км. У регіоні триває обов’язкова евакуація, а також у низці районів оголошена примусова евакуація дітей разом з їхніми батьками або іншими законними представниками.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті