У нас немає реальної гарантії безпеки від наших партнерів - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський пояснив, як мають працювати гарантії для України від союзників та партнерів. Про це він заявив 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. 

"У нас немає реальної гарантії безпеки від наших партнерів, я маю на увазі юридично. У нас є фактичні гарантії безпеки, такі як фінансові, санкційні, оборонні. Це має стати першим документом юридичним, який символізує, що у нас є така парасолька гарантій безпеки", - заявив Зеленський. 

За його словами, потім вже Україна буде мати документи з кожною з державою-гарантом безпеки. І там будуть всі ті речі, які маємо, або яких нам не вистачає. 

"Ці речі будуть на двосторонньому рівні. Цей документ дає можливість долучитися іншим партнерам, окрім країн "Великої сімки", - пояснив Зеленський.

Президент також заявив, що не вважає Будапештський меморандум гарантіями безпеки

"Я не розумію ніякої відповідальності в Будапештському меморандумі. я не бачу там ніякої конкретики. Крім того, що Україна була з цим документом і залишилась на самоті", - заявив президент.

Що стосується нового документу, то він повинен діяти, за думкою Зеленського, поки Україна не в НАТО. 

"На шляху до НАТО ми хотіли б мати ті гарантії, які є зараз в нас і мати їх постійно. Ми хочемо мати відповідний документ, щоб допомога була виписана і конкретна. Сьогоднішня рамкова декларація гарантій безпеки відкриває можливість цих двосторонніх потужних документів", - зауважив Зеленський.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що зараз Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті