У МЗС Казахстану викликали посла Білорусі після слів Лукашенка

У МЗС Казахстану викликали посла Білорусі в Астані Павла Утюпіна після слів Олександра Лукашенка, сказаних в інтерв'ю російському державному телеканалу «Россия»: що в СНД хочуть від Росії «чогось узяти, а натомість нічого не дати». Про це повідомляє Телеграм-канал «Настоящее Время» з посиланням на прес-службу казахстанського зовнішньополітичного відомства.

В Астані підкреслили, що зовнішньополітичний курс, який проводить влада Казахстану в нинішніх геополітичних умовах, довів свою ефективність.

Така реакція послідувала після інтерв'ю Олександра Лукашенка, в якому він розкритикував зовнішню політику кількох пострадянських республік, зазначивши, зокрема, Казахстан. «Ми не починаємо викручуватися, як деякі наші пострадянські держави. Від Росії хочуть чогось узяти, а натомість нічого не дати. <...> Так справа не піде. Давайте будемо разом! Це час недалеко, коли прийдете ще до тієї ж Росії і будете просити підтримки і допомоги», - сказав політик.

Лукашенко також зазначив, що коли «в Казахстані щось трапилося», Астана звернулася не до Китаю, Індії або Пакистану, а до Москви і Мінська.

«Ось «Путін, Лукашенко, допоможіть!». І ми перекинули туди [миротворців ОДКБ] протягом полудня - наші вже літаки там приземлялися в Казахстані. Втихомирили», - наголосив він.

На слова Олександра Лукашенка в інтерв'ю російському державному телеканалу «Россия» відреагували також у Єревані. Там закидали будівлю посольства Білорусі яйцями, помідорами та картоплею у відповідь на заяву політика, що вірмени, «крім нас», нікому «не потрібні».

Як повідомлялося, у Держдумі РФ запропонували не вважати вірмен, казахів і таджиків співвітчизниками і не переселяти їх до Росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті