У МЗС Фінляндії заявили, що без путіна росія буде ще гіршою

Фінська міністерка закордонних справ Еліна Валтонен заявила, що РФ довго готувалася до агресивної політики на пострадянському просторі й не має перспектив для демократизації. Про це вона розповіла в інтерв'ю The Washington Post, повідомляє "Еспрессо"

"Я думаю, що багато хто, можливо, не усвідомив, що це не просто війна Путіна. Схоже, російська машина, так би мовити, дуже довго до цього готувалася", – сказала глава МЗС Фінляндії.

Валтонен наголосила, що РФ продовжує агресивну політику на пострадянському просторі, починаючи з Грузії у 2008 році та закінчуючи Україною з 2014 року.

"Звичайно, Путін весь цей час перебував у владі, але за два з лишком десятиліття він побудував навколо цього інфраструктуру. І у когось у Росії могло бути два десятиліття, щоб сказати йому, що це недобре", – сказала Валтонен.

Очільниця МЗС висловила сумнів, що після російського диктатора путіна росія зміниться на краще або хоча б стане демократичною державою.

"Я б сказала, що ми, на Заході, не хотіли б чогось більшого, ніж просто те, щоб рядовий росіянин мав право голосу в тому напрямку, в якому рухається країна, щоб Росія відкрилася для громадянського суспільства і стала нормальною демократією. Але, сподіваючись на це, ми маємо готуватися до гіршого, а найгірше полягає в тому, що Росія залишиться такою, якою вона є, а в майбутньому, можливо, навіть гіршою", – додала керівниця МЗС Фінляндії.

Нагадаємо, раніше президент Фінляндії заявив, що війна в Україні триватиме довго.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті