У Москві помер 80-річний голова Верховного суду РФ. Сидів на посаді з 1991 року і подобався путіну

У Москві помер 80-річний голова Верховного суду РФ В'ячеслав Лебедєв. Про це повідомляє The Insider із посиланням на російські ЗМІ та Телеграм-канали. 

Лебедєв очолював Верховний суд РФ із 1991 року. Останнім часом він перебував у лікарні, причиною смерті Лебедєва стало онкологічне захворювання.

Діяльність Лебедєва відзначено держнагородами, російський диктатор путін хвалив його за "бездоганну роботу".

Як зазначає Телеграм-канал "Важные истории", Лебедєв переслідував дисидентів ще за часів СРСР - брав участь у радянських репресіях - засудив до року табору та 4 років заслання дисидентку Олену Саннікову за "антирадянську агітацію" та до п'яти років заслання письменника Фелікса Свєтова за "розповсюдження відомостей, які ганьблять радянський лад".

Лебедєва шість разів перепризначили на посаду голови ВС РФ. У 2013 році йому виповнилося 70 років (це був граничний вік для такої посади), але путін скасував віковий ценз.

Суддя у відставці Сергій Пашин говорив, що Лебедєв відкотив судову реформу 1990-х: відмовився від виборності суддів і голів судів, позбавив повноважень суд присяжних і ввів дисциплінарну відповідальність, за допомогою якої на суддю можна натиснути. Також за Лебедєва в судах повсюдно поставили клітки для підсудних.

Останніми роками Верховний суд за Лебедєва відзначився гучними репресивними рішеннями федерального масштабу: заборона ЛГБТ, ліквідація "Меморіалу" і легітимізація безстроковості мобілізації під час війни з Україною.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті