У Мінсоцполітики уточнили, чи отримуватимуть виплати переселенці, які перебувають за кордоном без вагомих причин

Українці, які 45 днів без вагомих причин перебувають за кордоном, не вважатимуться внутрішньо переміщеними особами, тому з 1 серпня їх позбавлятимуть виплат від держави. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону 15 липня.

"Якщо станом на 15 липня людина мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується саме на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами", - зазначила Марчак.

Вона також зазначила, що держава має інформацію з приводу того, чи виїжджала людина за кордон.

"Якщо через державні реєстри ми будемо бачити, що людина протягом тривалого часу перебуває за кордоном і для цього немає таких тимчасових підстав, як лікування, стажування, відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено. Однак якщо у державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться", - пояснила Марчак.

Заступниця міністра нагадала, що будуть припинені виплати від держави з 1 серпня тим, хто повернувся на місце проживання, а також тим, хто постійно перебуває за кордоном.

За її словами, у 2023 році на виплати внутрішньо переміщеним особам спрямовано 57 млрд гривень. Щомісяця виплачується 6,2 млрд гривень. Дорослі працездатні особи отримують 2 тисячі гривень щомісячно, а діти та особи з інвалідністю - 3 тисячі гривень.

Нагадаємо, голова правління Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ" Тетяна Дурнєва прокоментувала "ОстроВу" постанову Кабміна щодо змін у порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб з 1 серпня 2023 року.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті