У Міноборони Румунії замислились про військові інтервенції за межами країни

Міністерство національної оборони Румунії винесло на громадське обговорення законопроект про національну оборону, який актуалізує концепцію гібридних загроз безпеці. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на  Adevarul.

Як повідомляється, законопроект, у разі ухвалення, дасть змогу проводити військові інтервенції за межами країни. Зазначається, що такі дії не обмежуються використанням військових підрозділів, також можуть залучатися й інші види протидії гібридним загрозам. Подібні втручання можуть бути розпочаті за ініціативою президента Румунії та після схвалення Вищої ради національної оборони (CSAT).

Законопроєкт також передбачає, що в разі мобілізації або під час збройного конфлікту особовий склад МВС може бути підданий мілітаризації.

Крім того, пропонується створити нову структуру - Національний військовий командний центр (CNMC). Він відповідатиме за координацію і керівництво всіма силами оборони, включно з військами НАТО, дислокованими в Румунії.

У документі також підкреслюється важливість інтеграції та оперативної сумісності збройних сил Румунії зі збройними силами НАТО і ЄС.

Як повідомлялося, в в МЗС Румунії викликали посла РФ на тлі заяв про відмову повертати дорогоцінний метал

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті