У Мін'юсті ФРН пояснили, чи може Німеччина видати Україні ухилянтів

Мін'юст ФРН дав роз'яснення щодо того, чи може Німеччина видати Україні ухильників. Про це пише "DW Главное" 13 вересня.

"Київ поки що не звертався до німецької влади з вимогою висилати в Україну чоловіків призовного віку з-поміж українських біженців, які нелегально виїхали з України до ФРН або не повернулися, виїхавши легально", - повідомили в німецькому відомстві.

Зазначається, що у відповідь на запит DW у Мін'юсті ФРН пояснили, що в Німеччині виключена видача за злочини, які полягають "винятково в порушенні військових обов'язків", але якщо йдеться про давання хабарів, щоб не бути мобілізованим, то екстрадиція в теорії можлива, оскільки це правопорушення підпадає під дію звичайного кримінального, а не військового права.

Як повідомили DW у МВС ФРН, зараз у країні перебуває 184272 українці, які в'їхали до Німеччини після 24 лютого 2022 року. Скільки з них покинули Україну з порушенням закону або ухиляючись від служби в армії, невідомо.

Про те, що питання можливої екстрадиції українських ухильників "є дуже гіпотетичним, адже досі не було ще жодного відповідного випадку", сказав в інтерв'ю DW Руді Фрідріх, голова організації Connection E.V., що обстоює права відмовників від військової служби та дезертирів.

Раніше повідомлялося, що в Чехії визначилися, віддавати чи ні Україні ухильників.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті