У Люксембурзі створили компанію, яка передає снаряди для "Градів" Україні

У Люксембурзі створили компанію, яка займається закупівлею снарядів для РСЗВ "Град" для України. Про це 17 лютого повідомляє The New York Times.

"Люксембург, країна з населенням 645 тисяч осіб, вирішила використати своє значне багатство, щоб спробувати купити зброю для України на відкритому ринку, і минулої весни підписала багатомільйонний контракт на постачання 6000 ракет радянської доби", - повідомили журналісти.

Зазначається, що Збройні сили Люксембургу складаються із менш ніж 1000 військовослужбовців. Також у їхньому розпорядженні є один вантажний літак, два вертольоти та менше ніж 200 вантажівок. Країна посилала Україні зі свого арсеналу 102 протитанкові ракети та 20 000 набоїв до кулемета, і це був максимум зброї, який Люксембург міг собі дозволити.

Однак після російського вторгнення Люксембург вирішив зробити більший внесок і створив команду з двох осіб, яка складається з власних торговців зброєю. Вони мали намір вивчити комерційні ринки зброї в Європі та США.

"Ми такі маленькі, ми не маємо великої армії і, отже, обмеженого запасу, і ми спочатку хотіли допомогти Україні", - сказав міністр оборони Люксембургу Франсуа Бауш.

Зрештою, Люксембургу довелося задовольнятися 600 ракетами для РСЗВ "Град", тобто лише 10% від початкової мети та передати їх Україні.

За словами Бауша, йому вдалося укласти контракти на суму близько 94 мільйонів доларів у вигляді зброї та іншої військової допомоги для України від виробників у Великій Британії, Франції, Польщі та Нідерландах, що становить близько 16% оборонного бюджету країни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Люксембург відправить Україні позашляховики "Хамві" та навчить 15 тисяч солдат ЗСУ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті