У Львові розпочинає роботу культурний простір "Модуль тимчасовості"

На площі Гасина у Львові розпочинає роботу тимчасовий культурний простір «Модуль тимчасовості» (MOT). Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Львів став четвертим і останнім місто України, куди приїхав МОТ, але це особливе місто для нас. Цей проєкт узяв свій старт зі Львова, тому що саме тут було реалізовано перший мистецький перформанс, який став одним з артоб’єктів цього простору», - сказав на превідкритті Дмитро Соболь, власник компанії don’t Take Fake та один з організаторів простору МОТ.

Спершу простір три місяці працював у Києві, а потім вирушив у подорож Україною: Дніпро, Луцьк, Львів.

Простір МОТ – це двоповерхова будівля, складена з 27 контейнерів-модулів. Основа «Модуля тимчасовості» — виставковий простір, де представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу. Митці, які планують свої роботи на два роки наперед, залишили все і створили унікальні, особливі роботи для цього проєкту.

Куратором виставки став Фабріс Бусто — французький арткритик, куратор і головний редактор журналу Beaux Arts.

MOT розшифровується як «Модуль тимчасовості» (Module of Temporality). Уже в назву включена тема і проєкту, і виставки, що там відбудеться — тимчасовість. Це спроба зафіксувати плинність життя та часу в мистецтві, а також показати його невизначеність і водночас підтримати бажання в усіх, хто залишається в Україні, продовжувати жити, створювати та виборювати. Завдання проєкту — за допомогою мистецтва та культури привернути ще більше уваги світу до України та культурних проєктів, які реалізуються в країні попри війну і подорожують різними регіонами.

Організатори акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору і вторговані гроші з аукціону як окремий грошовий фонд. 100% цих коштів передадуть на відбудову українських артінституцій, пам’яток і музеїв, не витрачаючи ресурси на операційні витрати. Таким чином, кожен, хто купить квиток, будь-що в гіфтсторі або візьме участь в аукціоні, автоматично долучиться до поповнення фонду та допоможе у відновленні культури. Кількість проєктів, які команда зможе підтримати, залежатиме від зібраної фінальної суми та нагальної потреби установ на момент завершення збору.

МОТ відкривається 8 вересня і працюватиме без вихідних протягом місяця: з 13:00 до 20:00 — у будні та з 11:00 до 20:00 — у вихідні. На період своєї роботи простір стане майданчиком для кінопоказів. А ще тут відбуватимуться перформанси, лекції та дискусії.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті