У Львові будують сміттєпереробний завод під постійним міжнародним наглядом

У Львові йде будівництво сміттєпереробного заводу - зокрема, виконано 100% робіт з проєктування та виготовлено 80% робочої документації. Будівельні роботи здійснює польська компанія Control Process S.A., - повідомила міськрада 3 квітня.

"В Україні, за роки незалежності, не збудовано жодного заводу такого рівня, бо на це не було політичної волі. Натомість за кордоном будівництво таких заводів мало шалену грантову підтримку, бо переробка відходів - це рівень нашої цивілізованості. Наше завдання – збудувати завод у Львові, і зробити це якісно", - прокоментував міський голова Андрій Садовий.

Майбутній завод зможе переробити 250 тис. тонн відходів на рік. Це та кількість відходів, яку на сьогодні збирають у Львові. Якщо буде потрібна більша потужність, то технологія дозволить її забезпечити.

«Це цілий механіко-біологічний комплекс. Тобто тут не тільки сортування, а й набір обладнання, що дозволить якісно сортувати вторинну сировину, а також підготувати матеріал до RDF-палива - це альтернативне паливо, яке є замінником бурого вугілля і газу та дозволить у майбутньому забезпечити нашу державу хорошим матеріалом, який зараз використовується в багатьох країнах світу. Зараз вже є дві компанії, які готові купувати у нас RDF-паливо і також є компанії, які готові купувати у нас вторинну сировину» - розповів директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний,

Зараз над будівництвом заводу у Львові працює понад півсотні працівників, а також 10 одиниць техніки. 

«Зараз заливаємо фундаменти, встановлюємо металеві конструкції даху. Через 3-4 місяці будемо закривати панелями зовнішні фасади заводу. Плануємо закінчити будівельні роботи до кінця року, а вже наступного - буде доставка різних технологічних споряджень для осушки та іншого», - розповів Кшиштоф Хабіер, керівник проєкту, представник генерального підрядника Control Process S.A.

Попередня вартість договору (обладнання та роботи) з будівництва сміттєпереробного заводу становить 36.6 млн євро. Але у зв'язку із зміною курсу валюти та війною, вартість проєкту та обладнання може дещо зрости. За реалізацією проєкту відбувається постійний міжнародний нагляд.

Очікується, що на сміттєпереробному заводі буде працювати 184 особи. У найближчий час керівний склад заводу поїде на довготривале навчання у Польщу.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті