У Латвії поставили п'єсу "Перемир'я" донецького автора, який позиціонує себе мешканцем "ДНР": Україна відреагувала

Посольство України в Латвії засудило постановку в Даугавпілському театрі п'єси "Перемир'я" драматурга з Донецька Олексія Куралеха, який позиціонує себе "жителем ДНР". Про це дипломатичне представництво України повідомляє у Фейсбуці.

"Посольство України в Латвії категорично засуджує проведення в Латвії цієї вистави, яка повністю побудована на елементах російської пропаганди, яку терористична Росія намагається поширювати в дружніх до нас країнах, використовуючи «мʼяку силу", - вказується в дописі.

Українська сторона наголошує, що у виставі "Перемир’я" закладені кремлівські наративи. Зокрема війну на Донбасі, яку розв’язала росія, та окупацію нею українських територій у 2014 році, автор п’єси називає «українським конфліктом», а також жодним чином не згадується про РФ як країну-агресорку.

При цьому сама назва п’єси містить елементи російської пропаганди про "братовбивчу війну" і "братські народи" та нав’язує глядачам уявлення про «однакову винуватість обох сторін». Також у п'єсі не згадується боротьба України за свободу, незалежність та територіальну цілісність.

У посольстві нагадують, що автор п’єси Олексій Куралех мешкає у Донецьку. З часу окупації міста росією у 2014 році він не змінював місця проживання, позиціонуючи себе як "житель ДНР". З відкритих джерел відомо, що вистави на літературній основі його творів активно ставляться на території країни-агресорки.

Диппредставництво зауважує, що, на жаль, ще «не отримало належної реакції від компетентних латвійських інституцій на офіційні запити про скасування цієї пропагандистської вистави в Латвії та вважає, що проведення таких публічних заходів суперечить рішучій політиці Латвії стосовно боротьби з пропагандою». При цьому висловлено сподівання, що «наведеним фактам і діям буде надано адекватну оцінку».

Увечері 6 жовтня, після прем’єри, Даугавпілський театр відреагував на цю заяву. В тексті, розміщеному у Фейсбуці, зазначається, що театр поважає думку Посольства України і готовий оцінити викладену інформацію, яка «не була доступна театру в публічному просторі». Водночас категорично відкидаються заяви, ніби «через постановку театру поширюються елементи російської пропаганди з використанням «м’якої сили».

У театрі заявляють, що вважає, що п’єса «Перемир'я» не є пропагандистською, а несе гуманітарний зміст. Зазначається, що виставу зі схожим сюжетом нещодавно привозив до Латвії ізраїльський театр «Гешер» (у ній розповідається, як у тунелі із сектора Газа застрягли ізраїльські солдати та бійці ХАМАС).

У Даугавпілському театрі також нагадують, що у квітні 2022 року було організовано читання-перформанс п’єси "Перемир’я". Метою цього заходу буцімто було "висловити підтримку Україні та водночас привернути увагу до того, що відбувається в суспільстві Даугавпілса, зокрема до коментарів із соціальних мереж, у яких спостерігалося шокуюче зростання розколу та агресії".

Олексій Куралех - ;випускник філфаку ДонНУ, син донецьких поетів, Світлани Куралех та Володимира Авцена. Як стверджує сам Олексій Куралех, він почав писати п'єси у 2016 році. Їх ставили у російських театрах, у тому числі і "Перемир'я".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті