У Києві відбудеться у серпні Bouquet Kyiv Stage-2023

З 17 по 20 серпня на території заповідника «Софія Київська» вже вшосте проходитиме фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Про це повідомляють організатори заходу.

Тема цьогорічного фестивалю — «Дорогу підкорює той, хто іде!». 

«Зараз є відчуття, що ми проходимо історичний, героїчний марафон. Ми не знаємо, який ще шлях попереду, однак наша ціль – це 603 628 км2 вільної України. Щоб подолати цю дистанцію, ми маємо бути сильними, зібраними, цілеспрямованими, і добігти всі разом, підтримуючи один одного. Дуже важливо, що цей шлях від початку війни пліч-о-пліч ми пройшли з митцями, які створили багато світлих і життєствердних проєктів, – в цьому наша сила та єдність», — говорять про Bouquet Kyiv Stage-2023 його організатори — команда культурного центру Дом «Майстер Клас».

Bouquet Kyiv Stage-2023 традиційно складатиметься з музичної, виставкової, театральної, екскурсійної, дитячої, кінопрограми та бесід під ясенем. 

Впродовж чотирьох днів фестивалю будуть представлені мистецькі проекти, більшість з яких була створена під час великої війни, тому вони мають особливу цінність. У фестивалі візьмуть участь митці, які сьогодні знаходяться в лавах ЗСУ, та ті, хто в тилу активно пропагують українську культуру.   

Музична програма представить багато премʼєрних творів і музики написаної протягом останнього року. Серед подій: День музики Сильвестрова, який об’єднає фортепіанну, вокальну, хорову й електронну музику, презентація програми маловідомих українських композиторів «Re-Vision. В. Задерацький, О. Лебедєв», музична вистава «Земля – Пісня» на основі найдавніших українських традиційних пісень, концерт “Невідомий український модернізм: Яновський, Якименко, Сениця”, джазові концерти та концерт до 30-річчя ансамблю солістів «Київська камерата», присвята Валерію Матюхіну. 

Цьогорічний КіноБукет формується за загальною темою «Культура vs війна» та включатиме понад 20 фільмів. Серед них: прем’єри стрічок про митців на війні - Сергія Жадана, Тараса Компаніченка та гурту Антитіла.

““Бути вільними щоб творити!” — на цей вислів кобзаря та рядового ЗСУ Тараса Компаніченка ми орієнтуємося з початку широкомасштабної війни. Добірка фільмів цьогорічного КіноБукету — спроба переосмислити, прожити спільно виклики війни та одночасно підтримати нашу мотивацію, вперто рухатися до Перемоги, підтримувати українське військо, підкорювати цю дорогу крок за кроком” — говорить Андрій Різоль, продюсер фестивалю “Кінобукет”, Голова правління Асоціації “Дивись українське!”

У межах фестивалю організатори презентують чотири виставкових проєкти: 

- “Протистояння” Олександра Дубовика, більшість робіт, які увійшли до експозиції, написані художником під час великої війни. 

- “Музей Фрагментів Війни”, реальні історії очевидців війни, представлені їх власними артефактами.

- Фотовиставка «Культура vs війна» кінооператора Сергія Михальчука,який зараз служить в лавах ЗСУ

- Виставка одеських фотографів Костянтина та Влади Ліберових, головна мета яких - правдиво і художньо передати біль та надію простої людини, якої торкнулась війна.    

Театральна програма буде представлена виставою “У темряві” за участі Катерини Кістень та Ігоря Рубашкіна. 

Екскурсійна програма відкриє таємниці Софійського собору та розповість його тисячолітню історію. Екскурсію доповнить музична програма.

Також на Bouquet Kyiv Stage пройдуть дитячі майстер-класи з виготовлення оберегів для наших захисників. Цьогоріч у бесідах під ясенем візьмуть участь митці, які сьогодні захищають  Україну безпосередньо зі зброєю в руках, а також ті, для кого зброєю є мистецтво. 

Фестиваль стане вдячністю нашим захисникам і, зокрема, митцям, які сьогодні захищають Україну на фронті. На фестивалі відбудеться акція “Червона калина”, в пам’ять про митців, які віддали своє життя за Україну у великій війні.

Вхід на фестиваль традиційно за вхідним квитком у музей “Софія Київська”. Реєстрація потрібна лише на концерти, які відбудуться у Софійському соборі.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті