У КС вирішили, що конфісковувати контрабанду неконституційно

Другий сенат Конституційного Суду України (КС) на засіданні 5 липня  ухвалив рішення, яким визнав такими, що не відповідають Конституції, приписи ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, згідно з якими товари, переміщені через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, підлягають конфіскації. Про це повідомляється на сайті КС. 

Повідомляэться, що автори конституційних скарг, які розглядали на засіданні, просили визнати оскаржуваний припис Кодексу неконституційним, оскільки, на їхнє переконання, він унеможливлює індивідуалізацію юридичної відповідальності порушника митних правил з урахуванням характеру скоєного протиправного діяння, форми вини, характеристики особи, винної у скоєнні правопорушення, обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність.

"Дослідивши питання, порушені в конституційних скаргах, Конституційний Суд України дійшов висновку, що приписи статті 483 Кодексу не відповідають Конституції України у зв’язку з тим, що "таке законодавче регулювання суперечить засадам демократичного суспільства, базованого на верховенстві права", - наголошується в повідомленні.

Текст рішення КС і його резюме буде розміщено на офіційному сайті суду 6 липня.

Наразі ч. 1 ст. 483 Кодексу передбачає, що тих, хто перемістив товар через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, карають штрафом у розмірі 100% від вартості безпосередніх предметів порушення митних правил із конфіскацією цих товарів.

Як повідомлялося, на кордоні з Угорщиною прикордонники накрили контрабандну техніку на 2,4 мільйона доларів

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті