У Кремлі готові обвалити рубль, щоб зібрати гроші на війну

У Росії курс рубля продовжує слабшати і наближається до позначки 100 за долар, проте влада РФ, ймовірно, не має наміру вживати екстрених заходів для його стабілізації, пише Bloomberg, якого цитує The Moscow Time.

Рубль також ослаб по відношенню до юаня, який став основною альтернативою західним валютам. З травня 2023 року рубль по відношенню до китайської валюти впав на 11%.

На думку двох джерел Bloomberg, чиновники вважають, що зниження рубля може допомогти держбюджету, з урахуванням збільшення витрат на війну з Україною.

У 2022 році рубль уже двічі перетинав позначку 100 за долар, що змусило ЦБ підвищити ключову відсоткову ставку і запровадити жорсткі заходи з контролю за валютною виручкою експортерів.

Тепер уряд планує ослаблення валюти, що відображено в прогнозах Мінекономрозвитку, згідно з якими 2025 року очікується курс 96,5 рубля за долар. Слабкий рубль вигідний для бюджету, оскільки збільшує доходи від експорту в рублях. Колишній заступник голови Банку Росії Олег В'югін зазначив, що показник «100 рублів за долар не страшний», хоча такий курс і матиме певний інфляційний ефект.

Видання зазначає, що нещодавнє ослаблення рубля відображає труднощі із зовнішньоторговельними платежами, з якими стикаються імпортери та експортери. Після посилення санкцій США в червні 2023 року компанії зіткнулися з проблемами з переказом виручки у валюті з Китаю і Туреччини. У відповідь уряд пом'якшив заходи щодо обов'язкової конвертації експортної виручки: з 50% до 25%.

За даними Банку Росії, у вересні продажі валюти найбільшими російськими експортерами скоротилися на 30% порівняно з попереднім місяцем, оскільки все більша частина розрахунків відбувається в рублях.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті