У КМДА вважають, що демонтаж колишньої Арки дружби народів буде нетолерантною дією. До того це небезпечно

У КМДА не погоджуються з рішенням Мінкульту щодо позбавлення колишньої Арки дружби народів у Києві статусу пам'ятки та пропозицією її демонтувати. Про це заявила директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова у коментарі "Суспільному" для програми "Культура на часі" 22 квітня.

"Знаєте, арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність", - сказала Соловйова.

Вона також зазначила, що демонтаж конструкції може бути небезпечним, адже частини цієї пам'ятки утворюють підпірну стіну, щоб там не було зсуву. Тому демонтаж об'єкта - дуже важкий, дорогий і небезпечний.

Соловйова також нагадала, що у 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу. Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав у Мінкульт. За словами очільниці департаменту, попри перейменування Арку продовжують називати "Аркою дружби народів", але це лише сила звички: "Спочатку вулиця Артема була Артема, потім перейменували в Січових стрільців. І сьогодні вже всі забули, яка була назва, і всі звуть її Січових стрільців".

На думку Соловйової, варто провести публічні обговорення, оскільки "переосмислення ідеї та долю пам'ятки мають визначати кияни".

Також Соловйова розповіла про чутки щодо того, що на місці арки хочуть влаштувати меморіал загиблим героям, але поки що відповідної документації щодо планів на цю територію немає.

Раніше повідомлялось, що Мінкульт позбавив Арку дружби народів у Києві статусу пам'ятки.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті