У ISW розповіли про нові просування ЗСУ в Курській області РФ

Українські війська продовжували наступати по всій українській ділянці фронту в Курській області 20 серпня і нещодавно досягли додаткових успіхів. Про це повідомляють у звіті аналітики Інституту вивчення війни (ISW).  

У звіті вказують на те, що російські так звані військові блогери заявляли 20 серпня, що українські сили продовжують механізовані атаки на околиці Кореневого, і що російські сили завдають артилерійських і повітряних ударів, щоб стримати просування українських сил.

За їхніми словами, російські сили відновили деякі втрачені позиції і просунулися в полях на південь від Сафоновки.

Крім того, геолокаційні кадри, опубліковані 20 серпня, показують, що українські сили також просунулися в лісистій місцевості на північ від Руського-Порічного (на північний схід від Суджі і за 20 км від кордону), що узгоджується з картами, опублікованими російськими "військовими" блогерами, на яких відображене просування українських військ уздовж усієї території, прилеглої до населених пунктів, що входять до складу району Руського-Порічного.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 20 серпня продемонстрував карту, що відображає ситуацію в Курській області, і ISW буде використовувати межі цієї карти для оновлення своєї оцінки заявлених меж українського просування в Курській області.

Сирський під час своєї доповіді на Конгресі місцевої та регіональної влади продемонстрував карту, на якій зображена нібито поточна передова лінія українських військ у Курській області.

 "Карта Сирського вказує на те, що українські війська просунулися трохи далі, ніж оцінює ISW, а саме: біля Вікторівки (на південний захід від Корєвено); між Снагостом і Коревено; на північний схід від Коревено в районах на північ від Крем'яного і на північний захід від Погребків; на схід від Малої Локни (на північ від Суджі); і на південний схід від Суджі", - зазначили аналітики..

Як зазначається, ISW "продовжує вважати, що українські сили не контролюють всю територію за лінією розмежування згідно з доктринальним визначенням "контролю", яке ISW використовує для формування своїх оцінок контролю над територією".

Українські офіційні особи продовжують роз'яснювати деякі цілі української операції в Курській області та повідомляти про подальше просування українських військ.

Сирський заявив 20 серпня, що українські сили просунулися від 28 до 35 кілометрів вглиб Курської області, і що вони "контролюють" 93 населені пункти (1 263 квадратних кілометрів).

Головнокомандувач Сил оборони заявив, що просування українських військ у Курській області змушує російські війська передислокувати елементи деяких підрозділів з лінії фронту в Україні до Курської області, що може вплинути на темпи і перспективи російських наступальних дій в Україні.

Сирський також додав, що українські війська мають на меті створити буферну зону на російській території, щоб запобігти обстрілам Сумської області з боку російських військ та "випередити" зусилля військ РФ загалом.

У той же час російське військове командування продовжує ускладнювати і бюрократизувати свою поки що неефективну структуру командування і управління для російської відповіді на українську операцію в Курській області.

 "ISW продовжує оцінювати, що складні та дублюючі обов'язки, а також постійно зростаючий список суб'єктів, яким Кремль доручив реагувати на українську операцію, перешкоджають здатності Росії створити ефективні спільні структури", - зазначили аналітики.

Як повідомлялося, міноборони РФ створило угруповання військ «Курськ», «Брянськ» і «Бєлгород».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті