У Генштабі ЗСУ назвали втрати росії за час Курської операції

Курська операція Сил оборони України триває вже шість місяців і росія втратила за цей час вже 40 тисяч солдатів. Про це повідомляє  Генштаб ЗСУ 6 лютого.

Операція українських військ у Курській області розпочалася 6 серпня 2024 року. Генштаб наголошує, що вперше за 11 років війни бойові дії були перенесені на територію Росії. Українські війська і надалі утримують сотні квадратних кілометрів "буферної зони" в РФ.

"Курська наступальна операція мала на меті не допустити новий наступ ворога в Сумській і Харківській областях. Ця операція і через шість місяців виконує зазначену функцію. Операція змусила російських окупантів перекидати значні ресурси до Курської області, послаблюючи їхні позиції на інших напрямках фронту", - йдеться у заяві.

Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, Північна Корея направила у Курську область 12 тисяч військових. Втрати північнокорейських військ становлять 4 тисячі осіб. З трьох умовних бригад КНДР фактично знищена одна, дві - втратили боєздатність.

У ЗСУ підтвердили інформацію ЗМІ, що підрозділи з КНДР відведені з лінії фронту.

Втрати РФ за шість місяців Курської операції: 39 900 осіб, із них близько 16 100 - убитими, 131 танк, 689 бойових броньованих машин, 386 артилерійських систем, 12 одиниць РСЗВ, 12 засобів ППО, 1 літак, 3 гелікоптери, 931 безпілотний літальний апарат оперативно-тактичного рівня, 1164 одиниці автомобільної техніки,34 одиниці спеціальної техніки.

Під час операції українські сили взяли в полон 909 російських військових, суттєво поповнивши обмінний фонд. Це дозволило повернути з російського полону сотні українських захисників.

"Курська наступальна операція залишається прикладом раптових асиметричних та успішних дій Сил оборони України, які дають змогу завдати значних втрат переважаючому противнику та перехопити ініціативу на полі бою", - додали в Генштабі.

Статті

Світ
05.02.2025
14:00

«Чому б не сформувати український уряд у вигнанні?». Російські ЗМІ про Україну

«Росії потрібен не заморожений конфлікт, не просто припинення військових дій, а справжній мир, який можна було б укласти на міжнародній конференції, її можна було б назвати «Ялта-2»
Донецьк
04.02.2025
22:20

“Князь”: Хочеш вижити і перемогти – навчись штурмувати!

І раптом – автоматна черга пройшла майже між нами, але трохи вище! Де він заховався?! Здогадка була правильною: в польовому туалеті. Звідти й лупив із калаша. Ну, «Мурчик» дав у відповідь. Кричу: «Здавайся!». А той: «Я свой!».
Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Всі статті