У Генштабі роз’яснили, як запропонувати свій винахід для потреб ЗСУ

У Генштабі ЗСУ роз’яснили, як запропонувати свій винахід для потреб української армії. Про це розповів представник Центрального воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України полковник Володимир Коцюруба на брифінгу, присвяченому механізму оцінки та впровадження винаходів та інновацій, які застосовуються в секторі безпеки та оборони 4 травня.

"Для реалізації концепції інноваційної діяльності ЗСУ створено управління інноваційних проектів", – зазначив Коцюруба

Він розповів, що механізм працює таким чином.

Будь-яка фізична або юридична особа може подати свою ідею, свій проєкт на дві платформи: або на Brave 1, або на VIP (Verification of Innovation Projects), що є платформою Генерального штабу ЗСУ.

Потім, протягом однієї-двох діб, створюється експертна комісія, яка оцінює проєкт.

Якщо проєкт отримує "низький" або "середній" рівень, то, за допомоги представників Генерального штабу ЗСУ, здійснюється супроводження і налагоджується взаємодія з Фондом розвитку інновацій. Після цього Фонд приймає рішення стосовно виділення гранту для підтримки інноваційного проєкту.

Якщо проєкт отримує "високий" рівень, то він надсилається на платформу "Акселератор" Міністерства оборони України, де здійснюється його подальше супроводження через компанію "Укроборонпром". Надалі приймається рішення щодо постачання зразка озброєння для потреб ЗСУ.

Зазначається, що вже з наступного понеділка будуть розглядатися перші 20 проєктів.

Раніше повідомлялось, що "Укроборонпром" передав ЗСУ нові партії артилерійських і танкових снарядів 11 квітня.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті