У ФРН продовжує зростати рівень працевлаштування українських біженців

Близько 1,1 млн громадян України, які втекли від війни РФ, інтегруються на ринку праці у ФРН швидше, ніж інші групи біженців. Про це йдеться в новій доповіді Федерального інституту демографічних досліджень у Вісбадені (BIB), - повідомляє Телеграм-канал «DW Главное».

Зазначається, що показник зайнятості серед українських біженців зріс майже вдвічі - з 16% влітку 2022 року до 30% минулої весни.

У рамках дослідження з 2022 року в регулярних опитуваннях брали участь одні й ті самі українські біженці, розповідаючи про стан своїх справ. 30% опитаних заявили, що активно шукають роботу. Однак догляд за маленькими дітьми і необхідність в отриманні кваліфікації ускладнюють працевлаштування, особливо це стосується жінок. Рівень зайнятості матерів з маленькими дітьми становить 22%, матерів з дітьми шкільного віку - 32%.

«У чоловіків, навпаки, не спостерігається значної кореляції між зайнятістю та сімейним станом», - зазначила директорка BIB Катаріна Шпіс. Рівень зайнятості батьків неповнолітніх дітей на момент проведення опитування становив близько 41 відсотка.

Більшість українських біженців, які не перебувають в активному пошуку роботи, заявляють, що причиною цього є відвідування мовних курсів або недостатнє знання німецької мови (92%). Серед інших причин небажання шукати роботу - догляд за дітьми або турбота про родичів (37%).

Результати свідчать про велику потребу в поліпшенні знання мови, резюмувала Шпіс. Відвідавши курси, претенденти зможуть надалі вийти на ринок праці, впевнена вона. 

Як повідомлялося, Сікорський запропонував Шольцу перерозподілити соцдопомогу: забрати в українських біженців і віддати в Україну.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті