У ФРН продовжує зростати рівень працевлаштування українських біженців

Близько 1,1 млн громадян України, які втекли від війни РФ, інтегруються на ринку праці у ФРН швидше, ніж інші групи біженців. Про це йдеться в новій доповіді Федерального інституту демографічних досліджень у Вісбадені (BIB), - повідомляє Телеграм-канал «DW Главное».

Зазначається, що показник зайнятості серед українських біженців зріс майже вдвічі - з 16% влітку 2022 року до 30% минулої весни.

У рамках дослідження з 2022 року в регулярних опитуваннях брали участь одні й ті самі українські біженці, розповідаючи про стан своїх справ. 30% опитаних заявили, що активно шукають роботу. Однак догляд за маленькими дітьми і необхідність в отриманні кваліфікації ускладнюють працевлаштування, особливо це стосується жінок. Рівень зайнятості матерів з маленькими дітьми становить 22%, матерів з дітьми шкільного віку - 32%.

«У чоловіків, навпаки, не спостерігається значної кореляції між зайнятістю та сімейним станом», - зазначила директорка BIB Катаріна Шпіс. Рівень зайнятості батьків неповнолітніх дітей на момент проведення опитування становив близько 41 відсотка.

Більшість українських біженців, які не перебувають в активному пошуку роботи, заявляють, що причиною цього є відвідування мовних курсів або недостатнє знання німецької мови (92%). Серед інших причин небажання шукати роботу - догляд за дітьми або турбота про родичів (37%).

Результати свідчать про велику потребу в поліпшенні знання мови, резюмувала Шпіс. Відвідавши курси, претенденти зможуть надалі вийти на ринок праці, впевнена вона. 

Як повідомлялося, Сікорський запропонував Шольцу перерозподілити соцдопомогу: забрати в українських біженців і віддати в Україну.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті