У Фінляндії заморозили земельну ділянку й нерухомість Російського центру науки і культури

Виконавча служба Фінляндії на запит міністерства закордонних справ заморозила земельну ділянку, на якій розташований Російський центр науки і культури в Гельсінкі, а також об’єкти нерухомості, які йому належать. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Helsingin Sanomat.

Згідно з рішенням, ухваленим 11 квітня, заморожується земля площею 3326 квадратних метрів й офісна будівля центру площею 3926 квадратних метрів, які за офіційними документами належать державі росія, а до того – Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Додатково були арештовані п’ять квартир у столиці Фінляндії, а на ще дві – накладено тимчасовий арешт. Вартість кожної з квартир, площі яких коливаються від 36 до 175 квадратних метрів, оцінюється у 200-300 тисяч євро.

Стверджується, що ця нерухомість, як і Російський центр науки і культури в Гельсінкі, належать російському фонду "Росспівробітництво", який діє під егідою Міністерства закордонних справ росії та потрапив під санкції ЄС.

У Фінляндії вважають, що Російський центр науки й культури є не лише частиною "м'якої сили" росії, але й може використовуватись для шпигунської діяльності.

Фінляндія заморожує активи осіб, внесених до санкцій ЄС проти росії, з весни 2022 року. У минулому арешти та інші заморожування стосувалися переважно активів російських олігархів, але тепер арешт стосується і російських державних активів, зазначає HS. Заморожування активів є тимчасовим заходом, під час якого росія не має права передавати, відчужувати або передавати в заставу активи. Воно діятиме протягом трьох тижнів, протягом яких компетентні органи визначать, чи перебувають земельні ділянки та офісні будівлі у власності, володінні або під контролем підсанкційної особи.

Раніше в лютому Румунія взагалі закрила Російський центр культури і науки в Бухаресті.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті