У естонській розвідці вважають, що знищення мостів через річку Сейм на Курщині створило стратегічну дилему для РФ

В естонській розвідці вважають, що українські військові, знищивши мости через річку Сейм у Курській області, створили для Росії стратегічну дилему.  Про це заявив заступник командувача розвідувального центру Сил оборони Естонії підполковник Янек Кессельманн, повідомляє "Еспресо" з посиланням на ERR. 

"Наразі стратегічна ініціатива, як і раніше, перебуває в руках України завдяки безпрецедентно успішній операції в Курській області. Наскільки нам відомо, під контролем ЗСУ перебуває приблизно 900-1300 квадратних кілометрів території Курської області", - сказав Кессельманн. 

За словами Кессельманна, знищення мостів поставило росіян перед вибором: відступити, залишивши території підконтрольними Україні, або використовувати ресурси для відновлення сполучного шляху. 

"Обидві дилеми важко вирішити, і жодне з рішень, ймовірно, не буде легко здійсненним для Російської Федерації", - сказав він. 

Наразі російські підрозділи створюють лінію оборони на лінії Рильськ-Льгов-Курськ. Естонська розвідка вважає, що ЗСУ не мають потреби просуватися на цьому напрямку, оскільки РФ вже має дилему і їй потрібно або припинити наступ у напрямку Донецької області, або визнати присутність України на території Курської області

Кессельманн додав, що російське керівництво вирішило ігнорувати масштаби проблеми, яку створює перебування ЗСУ на Курщині. 

"Підсумовуючи, можна сказати, що РФ не змогла адекватно відреагувати на дії України в Курській області. Росія, як і раніше, чинить тиск на українські підрозділи на Донецькому напрямку, де тривають напружені бої. Але не видно, щоб Росія наблизилася до стратегічних цілей, про які вона заявляла на початку війни", - підсумував він.

Як повідомлялося, Литва повідомила про зменшення кількості військ РФ у Калінінграді на тлі наступу ЗСУ в Курській області. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті