У Чехії збільшать гуманітарну допомогу українським біженцям у зв’язку зі скасуванням безплатного житла

Гуманітарну допомогу українським біженцям у Чехії збільшать з 1 серпня. Про це з посиланням на рішення уряду Чехії повідомило "Чеське радіо" 19 липня.

"Гуманітарна допомога українським біженцям збільшиться у зв’язку зі скасуванням безплатного житла. Таке рішення ухвалив уряд Чехії. Воно набуде чинності з 1 серпня", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що це має дати змогу особам із тимчасовим захистом знайти інше житло після того, як чеська держава практично перестане надавати їм гуманітарне житло вже від 1 вересня.

Відповідно до схваленої зміни, так звані зараховувані суми витрат на житло, що є частиною гуманітарної допомоги біженцям, зростуть до 6000 крон (237,96 євро) на місяць для вразливих категорій і до 4000 крон (158,64) євро для інших. При цьому вже не матиме значення, чи внесене житло, де живуть біженці, до спеціального реєстру, чи ні; нині це впливає на розмір суми виплат. В одному домогосподарстві, як і нині, буде враховуватися до п’яти осіб.

"Гуманітарну допомогу можуть отримувати тільки домогосподарства біженців, доходи яких не перевищують прожиткового мінімуму плюс так званих зараховуваних витрат на житло, які розрахувало Міністерство праці і соціальних питань. До цього додається прожитковий мінімум. Гуманітарна допомога становить різницю між розрахованою таким чином сумою і розміром доходів домогосподарства", - йдеться також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Литва з вересня більше не покриватиме витрати на навчання для українських біженців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті