У Чехії з липня умови отримання гуманітарної допомоги для українських біженців будуть жорсткішими

У Чехії умови отримання гуманітарної допомоги для українських біженців з 1 липня будуть жорсткішими, а допомога має стати адреснішою. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на сайт Празького Граду.

Наголошується, що поправка до закону lex Ukraine була підписана президентом Петром Павлом. Відповідно до нових правил виплачуватиметься допомога солідарності на надання біженцям житла.

Зміни покликані підвищити участь біженців у покритті витрат на перебування і сприяти їхній інтеграції у суспільство.

З квітня проект передбачає передачу Центрів сприяння Україні з регіонів у відання Міністерства внутрішніх справ. Крім того, буде запроваджено реєстрацію всіх трудових договорів українських біженців.

Право на гуманітарну допомогу та її розмір залежатимуть від прожиткового мінімуму в період перших п'яти місяців з моменту надання особам тимчасового захисту. Згідно з проектом Мінпраці, гуманітарну допомогу у розмірі життєвого мінімуму біженці, які оформили візу тимчасового захисту, могли б отримувати протягом 150 днів.

«Після закінчення цього терміну буде проведено перевірку, чи не має ця особа перешкод для реєстрації на ринку праці (напр., з причин похилого віку, турботи про маленьку дитину, інвалідність, навчання тощо)», - повідомили у Мінпраці.

Як повідомлялося, у Чехії закрили лазівку, через яку росіяни та білоруси могли отримувати візи.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті