У Чехії з липня умови отримання гуманітарної допомоги для українських біженців будуть жорсткішими

У Чехії умови отримання гуманітарної допомоги для українських біженців з 1 липня будуть жорсткішими, а допомога має стати адреснішою. Про це повідомляє "Чеське радіо" з посиланням на сайт Празького Граду.

Наголошується, що поправка до закону lex Ukraine була підписана президентом Петром Павлом. Відповідно до нових правил виплачуватиметься допомога солідарності на надання біженцям житла.

Зміни покликані підвищити участь біженців у покритті витрат на перебування і сприяти їхній інтеграції у суспільство.

З квітня проект передбачає передачу Центрів сприяння Україні з регіонів у відання Міністерства внутрішніх справ. Крім того, буде запроваджено реєстрацію всіх трудових договорів українських біженців.

Право на гуманітарну допомогу та її розмір залежатимуть від прожиткового мінімуму в період перших п'яти місяців з моменту надання особам тимчасового захисту. Згідно з проектом Мінпраці, гуманітарну допомогу у розмірі життєвого мінімуму біженці, які оформили візу тимчасового захисту, могли б отримувати протягом 150 днів.

«Після закінчення цього терміну буде проведено перевірку, чи не має ця особа перешкод для реєстрації на ринку праці (напр., з причин похилого віку, турботи про маленьку дитину, інвалідність, навчання тощо)», - повідомили у Мінпраці.

Як повідомлялося, у Чехії закрили лазівку, через яку росіяни та білоруси могли отримувати візи.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті