У Чехії призначать координатора з адаптації та інтеграції українських біженців

Чеський уряд 15 лютого розгляне кандидатуру на нову посаду – координатора з адаптації та інтеграції українських біженців. Про це повідомляє "Чеське радіо" із посиланням на інформагентство ČTK.

Наголошується, що нову посаду може обійняти нинішній уповноважений з прав людини Клара Шимачкова-Лауренчикова.

Координатор займатиметься стратегічною групою з адаптації та інтеграції українських біженців, а також координуватиме взаємодію між міністерствами, регіональною владою та громадськими організаціями.

Шимачкова-Лауренчикова повідомила, що група з адаптації займатиметься такими питаннями як житло, освіта та умови життя для вразливих категорій біженців, які страждають на захворювання, літніх.

Ряд програм призначений дітям та молоді. Згідно з дослідженням агентства PAQ Research, 10% українських дітей не відвідують у Чехії початкову школу. Шимачкова-Лауренчикова додала, що для середньої школи цей показник становить 60%.

«У співпраці з регіонами нам потрібно вирішувати такі питання як превентивні заходи щодо протидії трудовій та сексуальній експлуатації», – наголосила уповноважена з прав людини. Одним із напрямків стане лікування поранених та посилення допомоги при лікуванні психологічних травм, завданих війною.

У повідомленні нагадується, що за рік, що минув від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Чехія видала українцям понад 488 200 віз тимчасового захисту. Віза дозволяє користуватися системою охорони здоров'я та освіти, а також надає вільний доступ на ринок праці. Більшість біженців з України становлять жінки та діти.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті