У Чехії назвали "безглуздям" ймовірність примусової видачі українських чоловіків "на війну"

Урядовий уповноважений Чехії з питань реконструкції України Томаш Копечний заявив, що «проблема з мобілізацією не наша» і Прага буде далі підтримувати українських біженців і рада тому, як вони інтегруються в чеський ринок праці, - повідомляє "Радіо Прага".

В інтерв’ю інтернет-виданню HlídacíPes.org Томаш Копечний укотре повторив позицію офіційної Праги: можливість, щоб Чехія чи інші європейські країни активно допомогли Україні з видачею українських чоловіків, що живуть за кордоном і можуть бути військовозобов’язаними, навіть не розглядається.

За словами Копечного, прагнення Києва домогтися від західних країн такої допомоги - це перенесення внутрішніх проблем назовні і перекладення їх на закордонних партнерів України.

Посадовець каже, що український уряд з’ясовує і в розмовах із Прагою, і деінде в Європі, чи можна і як можна було б ідентифікувати чоловіків, який можна було б мобілізувати. За його словами, в Чехії є майже 400 тисяч українських біженців (міністерство внутрішніх справ Чехії нині повідомляє про майже 392 тисячі осіб із тимчасовим захистом, наданим у зв’язку з війною в Україні; Пожежно-рятувальний корпус, який бере участь у реєстрації біженців, налічує їх нині понад 388 тисяч), але величезна більшість їх - жінки, діти чи старші люди, так що потенційна мобілізація молодих українців у Чехії нічого принципово не змінила б.

Ідею про якесь теоретичне «полювання» на боєздатних українців у країнах Заходу уповноважений назвав «безглуздям»: «У будь-якій європейській правовій державі неможливо й уявити, щоб людей, яким наданий тимчасовий захист чи притулок, або тих, хто тут має дозвіл на перебування, видавати до воєнної зони».

«Наша позиція полягає в тому, що Чехія допомагає біженцям від війни і з погляду інтеграції українців у ринок праці досягла надзвичайних успіхів. Тим часом, на жаль, вони працюють переважно за менш кваліфікованими професіями, що невигідно і для них, і для нашої економіки, але й так вони тільки у вигляді податків щомісяця вносять до бюджету майже мільярд крон. І коли порівняти те, скільки чеський бюджет витрачає на підтримку українських біженців і скільки від них отримує, то це з економічного погляду величезна користь для нас. Із новим законом Lex Ukrajina умови перебування стануть суворіші, але тим, хто вже тут, хто економічно активний і платить податки, ми дамо можливість поселитися тут надовго», - наголосивТомаш Копечний.

У повідомленні нагадується, що єврокомісарка з питань міграції Ілва Юхансон заявляла, що в Євросоюзі окремий підхід до українців мобілізаційного віку неможливий і «викидати» їх із ЄС не будуть. За її словами, Європейський союз підтримає тих, хто хоче повернутися до України з власної волі, і обговорить із українською стороною, як це краще зробити.

Як повідомлялося, Баварське відділення партії "Альтернатива для Німеччини" закликало "негайно" вислати з країни українських біженців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті