У Часовоярській громаді на Донеччині залишається близько 10% жителів

У Часовоярській громаді на Донеччині залишається близько 10% жителів (1300 людей — прим. ред.), з них більшість люди пенсійного віку. До повномасштабного російського вторгнення в Україну у громаді проживали 13 тисяч жителів. Про це повідомив начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус, - пише "Суспільне".

"Часів Яр постійно під обстрілами. Місто обстрілюють з РСЗВ, артилерії та мінометів. За офіційними даними за цей тиждень евакуювали понад 30 людей, але є жителі, які самі виїжджають", — каже Сергій Чаус.

"У Часів Ярі орієнтовно 80-85% багатоквартирних будинків містян пошкоджені. Важко простежити, скільки приватних будинків пошкоджені чи зруйновані внаслідок бойових дій, бо є райони, куди небезпечно заїжджати", — розповів начальник МВА Сергій Чаус.

За його словами, водопостачання є у двох мікрорайонах.

"Місто фактично без світла та води. З лютого без газопостачання. У місті є кілька точок, де можна зловити мобільний зв'язок", — зазначив начальник МВА.

Чаус розповів, що всі підприємства, які були у громаді, та три школи пошкоджені.

"У Часів Ярі не працює лікарня, але у місті є лікарі. В населеному пункті залишається сімейний лікар. Також працює амбулаторія, де можна поставити крапельницю та отримати безплатно ліки. Ми роздаємо ліки, які привозять волонтери", — розказав Сергій Чаус.

Голова МВА каже, що у місті працює одна аптека та три магазини.

"Містяни отримують гуманітарну допомогу від обласної та міської влади, а також від Червоного Хреста та волонтерів. Людям видають продуктові та гігієнічні набори", — розповів Сергій Чаус.

Як повідомлялося, 3 квітня російські військові з РСЗВ "Град" здійснили масований обстріл декількох районів Часового Яру на Донеччині. Внаслідок обстрілу згоріли два приватні будинки, пошкоджені кілька багатоквартирних будинків.

 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті