У Часовоярській громаді на Донеччині залишається близько 10% жителів

У Часовоярській громаді на Донеччині залишається близько 10% жителів (1300 людей — прим. ред.), з них більшість люди пенсійного віку. До повномасштабного російського вторгнення в Україну у громаді проживали 13 тисяч жителів. Про це повідомив начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус, - пише "Суспільне".

"Часів Яр постійно під обстрілами. Місто обстрілюють з РСЗВ, артилерії та мінометів. За офіційними даними за цей тиждень евакуювали понад 30 людей, але є жителі, які самі виїжджають", — каже Сергій Чаус.

"У Часів Ярі орієнтовно 80-85% багатоквартирних будинків містян пошкоджені. Важко простежити, скільки приватних будинків пошкоджені чи зруйновані внаслідок бойових дій, бо є райони, куди небезпечно заїжджати", — розповів начальник МВА Сергій Чаус.

За його словами, водопостачання є у двох мікрорайонах.

"Місто фактично без світла та води. З лютого без газопостачання. У місті є кілька точок, де можна зловити мобільний зв'язок", — зазначив начальник МВА.

Чаус розповів, що всі підприємства, які були у громаді, та три школи пошкоджені.

"У Часів Ярі не працює лікарня, але у місті є лікарі. В населеному пункті залишається сімейний лікар. Також працює амбулаторія, де можна поставити крапельницю та отримати безплатно ліки. Ми роздаємо ліки, які привозять волонтери", — розказав Сергій Чаус.

Голова МВА каже, що у місті працює одна аптека та три магазини.

"Містяни отримують гуманітарну допомогу від обласної та міської влади, а також від Червоного Хреста та волонтерів. Людям видають продуктові та гігієнічні набори", — розповів Сергій Чаус.

Як повідомлялося, 3 квітня російські військові з РСЗВ "Град" здійснили масований обстріл декількох районів Часового Яру на Донеччині. Внаслідок обстрілу згоріли два приватні будинки, пошкоджені кілька багатоквартирних будинків.

 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті