У Бундестазі вирішили долю уряду Шольца та визначилися із достроковими виборами в Німеччині

Депутати Бундестагу 16 грудня винесли вотум недовіри уряду канцлера ФРН Олафа Шольца. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Баварське радіо.

"Канцлер виніс питання про довіру в Бундестазі, і програв його, як і планувалося. Це означає: президент розпустить парламент, і в лютому відбудуться вибори", - зазначає радіостанція.

Недовіру уряду Шольца висловили 394 депутати, 207 - підтримали уряд, 116 депутатів утрималися.

Шольц сам раніше закликав провести таке голосування, оскільки, як зазначають європейські ЗМІ, це дасть йому змогу провести дострокові вибори. Тепер, як очікується, Шольц попросить президента ФРН Франк-Вальтера Штайнмаєра розпустити Бундестаг. Якщо парламент розпустять, вибори в Німеччині мають відбутися протягом 60 днів із дати розпуску.

Раніше Шольц, який очолює Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН), домовився з опозиційними партіями про плани провести дострокові вибори 23 лютого 2025 року.

У листопаді правляча коаліція у ФРН розпалася через розбіжності через економічну політику Шольца.

Водночас німецькі партії вже готуються до дострокових виборів. Керівництво СДПН ухвалило рішення знову висунути Шольца як кандидата на посаду канцлера. Це рішення ще має затвердити партійний з'їзд 11 січня 2025 року, проте німецькі ЗМІ зазначали, що це просто формальність. Дотепер кандидатами в канцлери також є лідер ХДС Фрідріх Мерц, віцеканцлер ФРН Роберт Габек від партії "Союз 90/Зелені" і голова ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН) Аліса Вайдель.

Як повідомлялося, партія Шольца хоче прописати в передвиборчій програмі відмову від ракет Taurus для України. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті