У британській розвідці заявили, що путін уклав угоду з Пригожиним, "аби врятувати свою шкуру"

Голова британської розвідки MI-6 Річард Мур заявив, що російський диктатор путін уклав угоду з очільником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним, аби врятуватися під час заколоту найманців. Про це повідомляє "Еспрессо" з посиланням на CNN. 

За його словами, президент РФ не "відбивався" від вагнерівців під час заколоту 24 червня, а уклав із Євгеном Пригожиним угоду за допомогою білоруського диктатора Олександра Лукашенка. 

"Він насправді не відбивався від Пригожина. Він уклав угоду, щоб врятувати свою шкуру, використовуючи добрі послуги лідера Білорусі. Але Путін мав усвідомити, я впевнений, що "прогнило щось у Данськім королівстві", - сказав Мур. 

Він зазначив, що поведінка путіна у день заколоту була непослідовною. 

"Якщо ви подивитеся на поведінку Путіна в той день, я думаю, що Пригожин почав зі сніданку як зрадник. Його пробачили за вечерею, а через кілька днів запросили на чай. Отже, є деякі речі, які навіть керівнику МІ-6 важко інтерпретувати", - зазначив Мур.  

Відповідаючи на запитання CNN, чи "живий та здоровий» Пригожин, шеф MI-6 відповів, що лідер ПВК Вагнера все ще "ширяє". 

Мур зазначив, що наразі складно зробити достеменні висновки щодо подальшої долі ПВК Вагнера. Він припустив, що найманці "схоже, не задіяні в Україні", а частина з них опинилася в Білорусі. 

Нагадаємо, МІ-6 - таємна служба розвідки, що працює на британський уряд, разом із внутрішньою службою безпеки MI-5.

Як повідомлялося, Пригожин погрожує створити "другу армію світу" з білоруських військових. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті