У Берліні російська опозиція проголосила своєю метою припинення війни, ліквідацію путінського режиму та створення "вільної Росії"

Російські опозиціонери, які зібралися 29-30 квітня в Берліні, підписали документ, названий "Декларація російських демократичних сил". Про це повідомляє Радіо Свобода.

У декларації "стратегічними цілями" російської опозиції названо "припинення агресії проти України та створення вільної, правової, федеративної Росії". "Для цього ми вважаємо за необхідне посилити координацію своїх дій", - йдеться в документі. Увечері в неділю його опублікували сайт "Эхо Москвы" та опозиціонер Ілля Пономарьов.

Принциповими позиціями в декларації названо виведення російських військ з усіх окупованих територій, ліквідацію "путінського режиму", названого в тексті нелегітимним, недопущення імперської політики, звільнення політв'язнів та військовополонених.

"Ми висловлюємо солідарність із тими росіянами, хто, незважаючи на жахливі репресії, мають сміливість виступати з антипутінських та антивоєнних позицій", - йдеться у документі. Там також сказано, що ті, хто підписався, "утримуються від публічних конфліктів в антивоєнних і демократичних рухах".

Список тих, хто підписав декларацію, на момент публікації новини не опубліковано. У публікації "Эха Москвы" вказано кілька імен, зокрема Михайло Ходорковський, Дмитро Гудков, Євген Чириков, Євген Чичваркін. Пономарьов зазначає, що документ підписали також низка учасників його організації "З'їзд народних депутатів".

Нарада пройшла з ініціативи Михайла Ходорковського та низки інших опозиціонерів, які живуть в еміграції. Прихильники Олексія Навального в ньому не брали участі, - йдеться у повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті