У Бахмуті залишаються близько 3,5 тис. жителів, у тому числі 32 дитини та 4 медпрацівники - дані ООН

Тисячі мирних жителів у районі Бахмута живуть у жахливих умовах, з обмеженим доступом до предметів першої потреби. Про це заявляють співробітники міжнародних гуманітарних організацій, повідомляє Бі-бі-сі.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, у самому Бахмуті та в сусідніх містах Костянтинівка та Часів Яр наразі проживають понад 10 тис. осіб.

У самому Бахмуті, за деякими оцінками, залишаються близько 3,5 тис. жителів, у тому числі 32 дитини.

Співробітники організації возять туди гігієнічні набори, лампи на сонячних батареях та запаси питної води, але це не повний список життєво необхідних предметів.

Бахмут ось уже кілька місяців є найгарячішою ділянкою фронту, бої за місто ведуться вдень та вночі.

Місто залишилося без центрального опалення, газу, енерго- та водопостачання. На весь Бахмут на сьогоднішній день залишаються всього чотири медичні працівники, йдеться в доповіді ООН, яка вийшла цього тижня.

За словами української влади, в регіоні було розгорнуто масштабний план евакуації мирних жителів, але частина жителів вважала за краще залишитися у своїх будинках. В основному це люди похилого віку та інваліди. Разом з ними змушені залишатися і молодші члени сімей, щоб доглядати рідних.

"Люди живуть на межі людських можливостей, вони просто виживають. Масштаб руйнувань шокує", - коментує ситуацію Умар Хан із Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Гуманітарні організації попереджають, що доставка допомоги в регіон стає дедалі складнішою, а ситуація погіршується з кожним днем.

Як повідомлялося, рашисти повертаються до оборони, наступ на Бахмут вкрай виснажив їх сили.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті