У 2022 році під час транзиту через територію росії "зникли" товари на понад мільярд доларів

Товари на суму понад один мільярд доларів відправлені 2022 року з країн Європейського союзу до Вірменії, Казахстану та Киргизстану, "зникли" під час транзиту територією росії. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на видання Financial Times.

Видання називає ситуацію "примарною торгівлею".

Згідно з відкритими даними, після початку російського військового вторгнення в Україну з країн ЄС до росії під приводом транзиту ввезли товарів на два мільярди доларів. При цьому, як підкреслює видання, дійсний обсяг "примарної торгівлі" з ЄС до росії значно вищий.

Одержувачами європейських товарів, зокрема й продукції подвійного призначення, яка перебуває під санкціями і яку можна використовувати у військовій промисловості, були компанії у Вірменії, Казахстані та Киргизстані.

Росії вдалося обійти санкції, вказавши фальшиві пункти призначення в митних деклараціях ЄС, пише FT. Таким чином, товари, експорт яких до росії заборонений, наприклад, компоненти літаків, оптичне обладнання та газові турбіни, безпосередньо потрапляли в країну з Євросоюзу під приводом того, що вони перебували на російській території тільки транзитом.

"Куди ще вони могли піти? Чому цим країнам раптом знадобилися ці товари в цей час? Кому в регіоні найбільше потрібні ці товари? Очевидно, Росії", - стверджує Еркі Кодар, міністр із санкцій Естонії.

У публікації йдеться про те, що непропорційно більша частина такого експорту йде в росію з країн Балтії.

Водночас у сусідніх з росією країнах, які не підтримали санкції, було зафіксовано підозріло різке зростання імпорту деяких категорій товарів. Імовірно, їх потім відправляли до росії.

Євросоюз неодноразово заявляв, що боротиметься із ввезенням санкційних товарів до росії обхідними шляхами. Зокрема, у травні ЄС заборонив транзит через росію товарів подвійного призначення.

Новий - 11-й пакет санкцій, який зараз обговорюється країнами Єврсоюзу, серед іншого, передбачає розширення списку заборонених товарів, які через треті країни потрапляють до росії. Крім того, ЄС планує створити нові інструменти, які завадять обходу санкцій третіми країнами.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті