У 19 населених пунктах Донеччини триває примусова евакуація родин з дітьми

Близько 302 тисячі цивільного населення проживають наразі на території Донецької області, підконтрольній українській владі. Дітей загалом на Донеччині зараз залишається 22 614. Про це 5 лютого повідомляє Донецька ОВА.

Як розповіла  Юлія Рижакова, в.о. начальника служби у справах дітей, у 19 населених пунктах, де оголошена примусова евакуація родин з дітьми, залишається 133 неповнолітніх. 

У Комарській громаді залишається 57 дітей, у Криворізькій громаді – 10 дітей. До території, де оголошена примусова евакуація родин з дітьми, додались населені пункти Шахівської громади. У семи селах громади залишається 66 дітей.

За тиждень, що минув, вдалось евакуювати 30 дітей. З Комарської громади вивезені 6 дітей, з Криворізької – 17 дітей. У Костянтинівській громаді продовжують виявляти дітей та вмовляти батьків на евакуацію. За минулий тиждень вивезли 7 таких дітей.

На території 17 громад, оголошених зоною активних бойових дій, залишається проживати близько 43 тисяч людей. Дітей в цих громадах – 216, повідомив Дмитро Петлін, начальник відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи.

Більшість людей, які зголошуються на евакуацію, бажає оселитись ближче до Донеччини. При розселенні евакуйованих людей враховується їх думка, запевнив Дмитро Пожарський, начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення.

За тиждень, що минув, евакуювали та розселили в Полтавській області 11 жителів Донеччини, на Вінниччину поїхали троє людей. Також тривала евакуація родин з дітьми на Закарпаття.

На 6 лютого запланований евакуаційний рейс, яким 14 людей поїдуть до Полтавської області з безкоштовним розселенням у Кременчуцькій громаді.

Триває евакуація маломобільних людей та осіб з інвалідністю. Найчастіше зараз вони їдуть з рідними та до рідних, не потребують розселення. За тиждень були евакуйовані 43 маломобільні людини, здебільшого з Покровської, Удачненської, Шахівської та інших прифронтових громад.

Велику допомогу з евакуацією надає Гуманітарна місія «Проліска», яка має навіть спеціальний реанімобіль з можливістю проведення медичної евакуації.

Для звернень до Гуманітарної місії «Проліска» діє єдиний номер гарячої лінії 0 800 888 888, графік роботи – з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до 18.00.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
12.03.2025
11:46

«Прийнятний варіант для нас один - повна капітуляція Києва». Російські ЗМІ про Україну

"Київ у такий спосіб також намагається продемонструвати, що має можливості завдавати ударів по російській столиці. Думаю, це велика помилка Зеленського".
Країна
11.03.2025
10:42

Павло Лакійчук: У наших  оборонців є реальні шанси перехопити ініціативу на Донеччині

Суть боротьби на Курщині полягає в тому, щоб нанести максимальний урон противнику. З військової точки зору утримувати там якісь населені пункти немає сенсу, головне — завдати максимальних втрат. З цієї точки зору операція залишається успішною
Донбас
09.03.2025
18:22

Союз непорушний російських журналістів... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу вкотре довели, що  вони не є самостійними гравцями на інформаційному полі. Так, на «офіційних» сайтах «ДНР» і «ЛНР» з'явилося інтерв'ю голови Спілки журналістів Росії...
Всі статті