Туск не виключає, що Польща підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск не виключає, що його країна підтримає ініціативу Латвії про відмову від імпорту сільгосппродукції з РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

"Латвія вирішила ввести ембарго на імпорт (сільськогосподарської) продукції з Росії. Ми проаналізуємо ситуацію Латвії, і я не виключаю, що Польща виступить зі схожою ініціативою", - цитує Туска Reuters.

На його думку, Європейському Союзу необхідно "серйозно зосередитися на поліпшенні регулювання", коли йдеться про імпорт зерна і продуктів харчування зі сходу. 

Глава польського уряду планує обговорити це питання на зустрічі з фермерами-протестувальниками, які вимагають введення квот на кількість вантажівок з України, що в'їжджають на територію ЄС, оскільки проблема безпосередньо зачіпає експорт сільгосппродукції з РФ і Білорусі. Координатор протесту фермерів Кароль Печинський заявив, що поляки починають блокаду кордону Литви з метою припинення ввезення українського зерна. За його словами, фермери мають намір перекрити весь зерновий трафік.

У повідомленні нагадують, що 23 лютого 2024 року сейм Латвії заборонив імпорт сільськогосподарської продукції та кормів для тварин із РФ і Білорусі. Заборона також поширюється на продукцію, що надходить із третіх країн, якщо її було вироблено в РФ і Білорусі. Але при цьому транзит таких вантажів в інші країни ЄС через територію Латвії допускається.

Як повідомлялося, представники України та Польщі провели переговори про розблокування кордону.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті