Туреччина призупинила тристоронні переговори щодо вступу в НАТО зі Швецією та Фінляндією

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив, що після спалення Корану біля турецького посольства у Стокгольмі Туреччина призупинила тристоронні переговори зі Швецією та Фінляндією щодо вступу в НАТО. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Expressen 28 січня.

"Події останніх кількох тижнів тимчасово призупинили процес, але, звичайно, як і раніше актуально, що без виконаного меморандуму ми не виконали б своєї частини роботи, і тому уряд зараз також вкладає енергію та час для того, щоб ми просунулися в цьому процесі", - сказав Більстрем.

Прессекретар очільника МЗС Анна Ергардт зазначила, що процес вступу Швеції в НАТО не зупинився, а "уряд продовжує реалізацію меморандуму, який існує між Швецією, Фінляндією та Туреччиною". Вирішити, коли ратифікують меморандум, має Туреччина.

Крім цього, глава МЗС зазначив, що шведський уряд сподівається, що влітку Швеція може стати членом НАТО.

"Звісно, ми розраховуємо на саміт у Вільнюсі", - відповів Більстрем на запитання, коли Швеція може стати повноправним членом НАТО.

Нагадаємо, черговий саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.

Як раніше повідомлялося, Анкара звинуватила Стокгольм у "сучасному варварстві" та скасувала візит міністра оборони Швеції.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті