Туреччина оголосила про введення мита на сталеву продукцію російського походження

Російські металургійні компанії, які вже зіткнулися з різким падінням експорту через санкції, отримали новий удар. Туреччина оголосила про запровадження мита на сталеву продукцію російського походження, якої минулоріч закупила на $3,1 млрд, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що відтепер ці поставки будуть обкладатися додатковим податком від 6% до 9% залежно від виробника, повідомляє Reuters із посиланням на рішення уряду Туреччини, опубліковане в офіційній Official Gazette.

Заходи запроваджуються терміном на 5 років і пов'язані з «несправедливою конкурецією» і демпінгом з боку іноземних постачальників, які шкодять місцевому виробництву сталі, пояснює кабмін Туреччини. Аналогічні мита Анкара вводить для виробників сталі з Індії та Японії. А для китайської сталі встановлює їх на заборонному рівні - до 43%.

Російські сталевари вже переживають проблеми з продажами за кордон: за підсумками січня-серпня експорт чорних металів через морські порти Росії скоротився на 15%, до 12,5 млн тонн. Експортні перевезення мережею РЖД знизилися на ту ж величину, до 19,5 млн тонн.

Найбільших втрат зазнали підприємства ТМК - найбільшого в Росії виробника сталевих труб. Експорт Первоуральського новотрубного заводу в першому півріччі впав на 21%, а Челябінського трубопрокатного заводу (ЧТПЗ) і Волзького трубопрокатного заводу (ВТЗ) - більш ніж удвічі (на 57% і 58% відповідно). «Северсталь» мільярдера Олексія Мордашова зафіксувала обвал експорту на 24%, “Мечел” - 23%, а заводи Evraz - 7-20%.

За даними аналітиків «Корпорації Чермет», у вересні виробництво сталі впало на 13,5% у річному вираженні, а спад випуску був зафіксований дев'ятий місяць поспіль. Виробництво прокату скоротилося на 18%, чавуну - на 8,5%, труб - на 2%.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті