Туреччина оголосила про введення мита на сталеву продукцію російського походження

Російські металургійні компанії, які вже зіткнулися з різким падінням експорту через санкції, отримали новий удар. Туреччина оголосила про запровадження мита на сталеву продукцію російського походження, якої минулоріч закупила на $3,1 млрд, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що відтепер ці поставки будуть обкладатися додатковим податком від 6% до 9% залежно від виробника, повідомляє Reuters із посиланням на рішення уряду Туреччини, опубліковане в офіційній Official Gazette.

Заходи запроваджуються терміном на 5 років і пов'язані з «несправедливою конкурецією» і демпінгом з боку іноземних постачальників, які шкодять місцевому виробництву сталі, пояснює кабмін Туреччини. Аналогічні мита Анкара вводить для виробників сталі з Індії та Японії. А для китайської сталі встановлює їх на заборонному рівні - до 43%.

Російські сталевари вже переживають проблеми з продажами за кордон: за підсумками січня-серпня експорт чорних металів через морські порти Росії скоротився на 15%, до 12,5 млн тонн. Експортні перевезення мережею РЖД знизилися на ту ж величину, до 19,5 млн тонн.

Найбільших втрат зазнали підприємства ТМК - найбільшого в Росії виробника сталевих труб. Експорт Первоуральського новотрубного заводу в першому півріччі впав на 21%, а Челябінського трубопрокатного заводу (ЧТПЗ) і Волзького трубопрокатного заводу (ВТЗ) - більш ніж удвічі (на 57% і 58% відповідно). «Северсталь» мільярдера Олексія Мордашова зафіксувала обвал експорту на 24%, “Мечел” - 23%, а заводи Evraz - 7-20%.

За даними аналітиків «Корпорації Чермет», у вересні виробництво сталі впало на 13,5% у річному вираженні, а спад випуску був зафіксований дев'ятий місяць поспіль. Виробництво прокату скоротилося на 18%, чавуну - на 8,5%, труб - на 2%.

Статті

Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Світ
30.01.2025
16:05

“Навіть Трамп, можливо, повільно усвідомлює, що в разі перемоги Путіна миру не буде ніде”. Огляд західних медіа

Тимошенко прилетіла до Вашингтона, щоб взяти участь у деяких інавгураційних заходах у понеділок. Зеленський не був присутній на церемонії. Він заявив, що поїде до Вашингтона лише на запрошення Трампа”.
Всі статті