"Це не примха, а необхідність, від якої виграють всі". Українців закликають до свідомого споживання електроенергії

Після російских атак на енергосистему України українців закликають заощаджувати електроенергію. Про це повідомив у Facebook зробив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко 12 квітня.

"Я вже багато разів казав, що ми не можемо більше ставитися до електроенергії, як до чогось, що буде і з нами завжди. Особливо коли ворог виносить критичні об’єкти один за одним. Генерації стає менше, хвилювання серед суспільства більше.  І це повертає нас до питання енергоефективності у побуті. Зараз дуже важливо тримати баланс в енергосистемі й не додавати енергетикам роботи", - зазначив Коваленко.

Він закликає кожного українця - взяти на себе обов’язок свідомого використання енергії.  

  • Не навантажувати систему у пікові години, а саме з 19 до 22.
  • Періть вночі, грійте чайник на вогні, якщо є газ.
  • На бойлері встановіть мінімальну температуру, із якою буде комфортно митися.  Не користуйтеся світлом у кімнатах, де нікого нема.  
  • Змініть звичайні лампочки розжарювання на LED.
  • Замість звичайних розеток прикрутіть "розумні": які працюватимуть у певний період часу або ті, що рахуватимуть спожиті кіловати. 

"Так, не всі мають змогу в мить стати енергоефективними. Але тут як із донатами – маленьких не буває. Вимкнені світло й прилади від мережі – це вже велика поміч.  Часто говорять про Європу, як взірець усього. Енергоефективність для них є щоденним базисом. Менше проводять часу вдома. Зайвий раз не нагрівають воду для душу. Скручують термостати взимку. У Німеччині колись можна було виграти 1000 євро, якщо скоротиш споживання на 10 і більше відсотків. Але бажання стати енергоефективним у власній рутині має залежати не від призів, бонусів чи винагород. Це повинно бути свідомим рішенням, перетворитися на спосіб життя. І це набагато легше, ніж воно здається на перший погляд.  Ми пройшли опалювальний сезон. Погода, як для квітня, неймовірна. Буде ставати тепліше, а світовий день довше. Це ідеальні умови для того, щоб привчити себе споживати свідомо. Бо це не примха, а необхідність, від якої виграють всі. Ми, бо матимемо постійний струм, а енергетики – менше роботи", - пояснив Коваленко.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті