Трибунал для Путіна: єврокомісар з юстиції вважає, що спецтрибунал для глави РФ буде створено до кінця цього року

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс сподівається, що Міжнародний спеціальний трибунал для глави РФ Путіна буде створено до кінця 2024 року. Про це він сказав у кулуарах міністерської конференції в Гаазі про відновлення правосуддя в Україні кореспондентці DW.

"Ми ведемо дискусії про цей трибунал із різними міжнародними акторами. І тепер розглядаються два основні варіанти: міжнародний трибунал на основі багатосторонньої угоди або спрощене рішення - на основі двосторонньої угоди між Україною та Радою Європи", - розповів єврокомісар.

Крім того, в ЄС було створено нову систему передачі судочинства. Так, якщо в Україні триває кримінальний процес, зокрема щодо злочину агресії, то його можна перенести до такого спецтрибуналу. Рейндерс вважає, що створення трибуналу перебуває на останньому етапі. "Наступний крок - це питання політичної волі. Зараз лише початок року, а до кінця року це має стати можливим", - підсумував він.

Видання пише, що Нідерланди запропонували провести спецтрибунал у себе, що учасники конференції також привітали. Це було б логічно, адже Гаагу з її судами називають столицею світового правосуддя, а головне - саме там працює Міжнародний центр розслідування злочину агресії проти України, що є сусідами Євроюсту та Міжнародного кримінального суду, який розслідує інші злочини, скоєні проти України, який сусідствує з Євроюстом і Міжнародним кримінальним судом, що розслідує інші злочини, вчинені внаслідок російської агресії.

З липня 2023 року в цьому центрі міжнародна команда прокурорів аналізує докази, передані різними країнами в базу даних, яка була створена спеціально для цього при Євроюсті. Слідчі готують справу, яку згодом і буде передано до спецтрибуналу.

Залишається вирішити головний процесуальний виклик для спецтрибуналу - це імунітет російської політичної верхівки.

Як заявив очільник Євроюсту Ладіслав Хамран, щоб притягнути її до судової відповідальності, необхідно посилити міжнародну співпрацю та просувати законодавчі реформи. Справа російської агресії проти України заслуговує на зміни в міжнародному праві, переконаний і глава МЗС України Дмитро Кулеба, оскільки це - один із поворотних моментів в історії.

Як повідомлялося, впливові західні ЗМІ після "фарсу з перевиборами" та легітимації тортур у Росії перестали називати Путіна президентом.

Статті

Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Світ
30.01.2025
16:05

“Навіть Трамп, можливо, повільно усвідомлює, що в разі перемоги Путіна миру не буде ніде”. Огляд західних медіа

Тимошенко прилетіла до Вашингтона, щоб взяти участь у деяких інавгураційних заходах у понеділок. Зеленський не був присутній на церемонії. Він заявив, що поїде до Вашингтона лише на запрошення Трампа”.
Всі статті