Театр "Золоті ворота" презентує виставу "Ковзанка"

Київський театр "Золоті Ворота" покаже виставу "Ковзанка", режисера Дмитра Леончика за твором литовської письменниці, журналістки, драматургині Лаури Сінтії Черняускайте. Про це повідомили у театрі.

Жанр вистави  визначили як “хвилювання на одну дію”.

За сюжетом, молоде подружжя Фелікс і Лючя переживає кризу – стосунки втрачають емоційний шал, видаються нудними. Одного дня Лючя розповідає Феліксу, що закохалася в іншого. Зізнання дружини ніби повертає чоловіка в минуле і змушує пригадати складну історію кохання батьків, які відчували справжній вир пристрасті, але зрештою – мали прийняти розчарування та зраду. Досліджуючи своє ставлення до драми батька й матері, Фелікс починає розуміти: до цього моменту він не міг щиро любити й бути любленим, адже "доросле" кохання не можливе без прийняття і прощення. 

Режисер Дмитро Леончик розповідає, що твір Лаури Сінтії Черняускайте відгукнувся йому саме зараз, оскільки багато українських родин роз’єднані через повномасштабну війну. І щодалі людям, які раніше мали спільну, унікальну історію, складніше знаходити порозуміння. 

“Наша вистава – про випробування родинних стосунків у турбулентні часи. Якщо послуговуватись метафорами, на які багата п'єса, то ставимо про те, як двоє людей спершу утворюють своє унікальне “море” (з шаленими хвилями, глибиною), а згодом намагаються його зберегти – навіть у найскладніші часи, коли на їхньому “морі” настає “нудний штиль”, – коментує режисер Дмитро Леончик. 

Назва вистави має кілька значень – це і одна з ключових локацій, і метафора ставлення героїв до життя. 

 “Ковзанка – це натяк на постійний рух води, полярні стани серця людини. Жага – коли ти закипаєш – виділяється пара. Згодом пара трансформується в дощ, який створює море – а потім воно замерзає. Від того, що нам бракує жаги – ми знову розкатуємо свою ковзанку – перетворюємо лід на пару. І це безкінечна така історія”, – каже Дмитро Леончик. 

У виставі грають: Віталіна Біблів, Христя Люба, Артем Пльондер, Дар'я Пльондер, Інна Скорина-Калаба, Антон Соловей та запрошений актор – Юрій Кулініч (Малий драматичний театр). 

Прем'єра вистави - 20  і 21 грудня.

Твори Лаури Синтії Черняускайте перекладені багатьма мовами, зокрема словенською, болгарською, українською, італійською, англійською. "Ковзанку" (в оригіналі – Liučė čiuožia ("Лючя ковзає") авторка написала на початку 2000-х. Окреслила у ній ряд проблем і викликів у стосунках сучасної родини, як-то: емансипація жінки і як вона трансформує стосунки; відповідальність за власні вибори і повага до виборів партнера/рки; скороминущість закоханості і свідомий підхід до збереження кохання; вплив стосунків із батьками на особисте життя людини. 2004 драма стала переможницею берлінського театрального фестивалю Theatertreffen. Український переклад “Ковзанки” вийшов 2020 у видавництві Анетти Антоненко.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті