Сили оборони звільнили вже 40% окупованих після 24 лютого територій - Генштаб ЗСУ

Станом на кінець 2022 року Сили оборони України звільнили 40% окупованих росією після 24 лютого територій України. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов, - пише Укрінформ.

«Збройні Сили України та інші складові сил оборони звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій. Звільнення правобережної Херсонщини довело загальну площу деокупованих територій майже 40 тис. кв. км. Лише протягом осені під час наступальної операції у Харківській області вивільнено 12 тис. кв. км, звільнено близько 500 населених пунктів, а під час наступальної операції на Херсонському напрямку вивільнено близько 6 тис. кв. км, звільнено понад 200 населених пунктів», - повідомив Громов.

Він також поінформував, що на Чернігівщині та Сумщині наразі звільнено 14 тис. кв. км, на півночі Київської області – 7 тис. кв. км.

Бригадний генерал нагадав, що силами потужного наступального угруповання російських військ, що нарощувалося декілька місяців, противнику лише вдалося частково досягти мети у Донецькому операційному районі – тимчасово позбавити Україну виходу до Азовського моря, створити сухопутний коридор до тимчасово окупованого Криму. Водночас досягнення панування в повітрі залишилося лише декларацією противника, наголосив Громов.

Відповідаючи на питання щодо потенціалу російської армії у лютому, коли рф вдерлася на територію України, Громов повідомив: «Наступальне угруповання противника станом на 23 лютого 2022 перевищувало 127 тис. військовослужбовців, майже 1 800 танків, 4 900 бойових броньованих машин, понад 1 800 артилерійських систем, 830 реактивних систем залпового вогню. У 400 км зоні поблизу державного кордону України перебувало близько 440 бойових літаків та понад 500 вертольотів ПКС, 11 тактичних груп ракетних бригад (44 пускових установки) оперативно-тактичних ракет “Іскандер”. У бойовому складі чф рф, посиленого десантними та артилерійськими катерами Каспійської флотилії Південного ВО та Балтійського флоту, перебувало 28 ударних кораблів (катерів), шість ударних підводних човнів».

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті