Суперяхту російського олігарха під санкціями вперше продадуть з молотка

Супер'яхта Axioma засновника російської сталеливарної компанії ТМК Дмитра Пумпянського піде з молотка за рішенням гібралтарського суду, а гроші дістануться американському банку, - пише російська служба ВВС.

Після російського вторгнення в Україну Захід ввів санкції проти залежних від шляху російських мільярдерів та чиновників. Декілька пов'язаних з ними супер'яхт було заарештовано, проте жодна досі не виставлялася на аукціон.

Ринкова вартість 72,5-метрової Axioma оцінюється в 75 млн доларів, проте швидше за все вона піде з молотка дешевше. Під аукціон відведено лише один день - найближчий вівторок, а ініціатора продажу - американський банк JP Morgan задовольнить суму і втричі менше.

JP Morgan переконав суд Гібралтару продати човен для погашення Пумпянського боргу перед банком на 20 млн доларів.

Axioma була побудована у 2013 році та спочатку носила ім'я Red Square. Пумп'янський здавав човен в оренду всім охочим за 549 ​​тисяч євро на тиждень.

Пумпянський потрапив під санкції ЄС, Британії та США. Він одразу вийшов із бенефіціарів і залишив раду директорів Трубної металургійної компанії (ТМК). Аналогічно надійшли багато російських мільярдерів.

Активісти закликають владу країн, які заарештували яхти, продати їх, а гроші віддати на утримання мільйонів українських біженців, які втекли від російських бомбардувань та окупації. До того ж утримання кожної заарештованої яхти коштує сотні тисяч євро, і ці рахунки тепер оплачують не підсанкційні власники, а західні платники податків.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті